שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הוצאות המימון ושיערוך שלילי שחקו את רווחי מליסרון למיליון שקל ברבעון

לחברה גירעון של 132 מיליון שקל בהון החוזר; הציגה תזרים שוטף של 72 מיליון שקל ודיווחה על דיבידנד רבעוני של 30 מיליון שקל

סיון איזסקו 18:5511.08.10
הוצאות מימון כבדות ושיערוך שלילי של נדל"ן הורידו את רווחי מליסרון – חברת הנדל"ן המניב של משפחת עופר – למיליון שקל בלבד ברבעון השני של השנה, זאת לעומת רווח של כ-28 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. זאת כשברקע החברה מדווחת על יציבות במחירי שכ"ד ופדיון החנויות בקניונים.

 

סך הכנסות החברה הסתכמו בכ-115 מיליון שקל ברבעון השני של השנה לעומת הכנסות של 71 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות מוסבר ברכישת קניון רמת אביב וקניון סביונים. הרווח התפעולי הסתכם בכ-60 מיליון שקל לעומת 56 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

מה שהכביד על תוצאות החברה יותר מכל הן הוצאות המימון שהסתכמו ברבעון בכ-48 מיליון שקל לעומת 22 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות המימון התנפחות ברבעון השני של השנה בעיקר לאור גיוסי החוב לצורך רכישת קניונים וכן בשל עליית מדד המחירים לצרכן אליו צמודות אגרות החוב של החברה, מה שהביא לגידול של 22 מיליון שקל בהוצאות המימון וזאת לעומת הוצאה של 13 מיליון שקל בגין המדד ברבעון השני של 2009. בנוסף הכירה החברה בירידת ערך של נכסים נטו בהיקף של 25 מיליון שקלים, בשל ירידה קלה בדמי השכירות בקניונים בפריפריה.

  

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון השני של 2010 הסתכם בכ-72 מיליון שקל לעומת כ- 45 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. מליסרון דיווחה על חלוקת דיבידנד רבעוני של 30 מיליון שקל.  

 

למליסרון גרעון של 132 מיליון שקל בהון החוזר. לדברי החברה לא קיים חשש סביר שהחברה לא תעמוד בהתחייבויותיה. החברה מציינת כי במידת הצורך היא תוכל לגייס חוב לגישור על הגרעון בהון החוזר, בין אם על ידי ניצול מסגרות אשראי ובין אם על ידי גיוס חוב חדש כנגד שעבוד נכסים.

 

בתוך כך רשות ני"ע הודיעה כי העבירה את תיק החקירה בפרשת החשדות להרצת אגרות החוב של החברה לפרקליטות על מנת שתבחן הגשת כתבי אישום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x