שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

עלות דליפת הנפט של BP גדלה ב-6.1 מיליארד דולר

העלות הכוללת מסתכמת ב-32 מיליארד ד', לרבות איסוף הנפט, קידוח באר חלופית, איטום, מענקים למדינות הנפגעות ותשלומי פיצויים

סוכנויות הידיעות 18:5409.08.10

ענקית הנפט BP דיווחה היום שעלויות הפיצויים וניקוי דליפת הנפט הקטסטרופלית במפרץ מכסיקו עלתה ב-6.1 מיליארד דולר. החברה צופה שהעלות הכוללת של האסון תסתכם ב-32.2 מיליארד דולר וברבעון השני כבר נרשם הפסד של 16.9 מיליארד דולר - ההפסד הגדול ביותר של חברה בריטית אי פעם.

 

החדשות

פורסמו יום לאחר שהחברה הבריטית בדקה את מידת ההצלחה - אם בכלל - של המבצע האחרון לאיטום הבאר הדופלת במלט. הבאר נאטמה באופן זמני ב-15 ליולי לאחר פיצוץ אסדת הדיפווטר הורייזן ב-20 לאפריל שגרמה לאסון הסביבתי הכבד ביותר שידעה ארה"ב כמו גם למותם של 11 עובדים.

 

הגידול בעלות כולל את התגובה המיידית לרבות איסוף הנפט, קידוח הבאר החלופית, האיטום, מענקים למדינות מפרץ מכסיקו ופיצויים לתביעות שהתקבלו עד כה.

 

ב-16 ליוני החברה הכריזה על שורת צעדים לרבות יצירת חשבון נאמנות בסך 20 מיליארד דולר שישרת התחייבויות שיינבעו מדליפת הנפט והגז. החברה דיווחה עוד היום, כי קרוב ל-104 אלף תשלומים לפיצויים כבר הועברו בהיקף כולל של 319 מיליון דולר לעומת הדיווח הקודם על 303 מיליון דולר.

 

למרות האסון, יש מי שבחר להמר על מניות האנרגיה דווקא בתקופה זו. קרל אייקן חשף כי קרן הגידור בניהולו השקיעה קרוב למיליארד דולר במניות אנרגיה במהלך הרבעון השני, בעודן צונחות בשל ירידת מחירי הנפט ודליפת הנפט הגרועה ביותר בהיסטוריה האמריקאית.

 

אחרי כמעט ארבעה חודשים של דליפה קטלנית של נפט למימי מפרץ מקסיקו מול ארה"ב, BP הודיעה שסתימת הדליפה הושלמה וכי מבחנים שערכה החברה מוכיחים כי היא הושלמה בהצלחה, ולא קיים עוד חשש לעמידותה — כך מדווח "הדיילי טלגרף". בהודעה רשמית שפרסמה החברה נמסר כי "נכון להיום עלה בידי החברה לאטום באופן אפקטיבי באמצעות בטון את הצינור המפוצץ, מה שהיה המטרה הרצויה".

 

ההודעה פורסמה לאחר שהחברה השלימה תהליך בשם "Static Kill", שבמסגרתו מחדירה החברה באופן הדרגתי שכבות של בוץ ובטון לתוך הצינור מקצהו העליון כלפי מטה. "הבדיקות שערכנו הוכיחו מעל לכל ספק כי הצלחנו להשיג אטימת בטון יעילה", כתבה החברה בהודעתה.

 

BP נאבקת מאז 20 באפריל לאטום את הדליפה הקטלנית שאירעה בעקבות התפוצצות אסדת הנפט דיפווטר הורייזון, התפוצצות שהרגה 11 אנשי צוות וגרמה לאסון הסביבתי הגדול ביותר בהיסטוריה. מאז ההתפוצצות ועד העת האחרונה זרמה כמות המקבילה ל־5 מיליון חביות ביום אל תוך הים, נפט שזרם לחופי לואיזיאנה הסמוכה והשמיד דגה וחיות מים אחרות, לצד הזיהום הקטלני במים עצמם ובבתים הסמוכים לחוף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x