שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

פרסום ראשון - צריכה מזומנים: השטח שיועד להקמת "קרית קומברס" עומד למכירה

קומברס רכשה את השטח באזור התעשייה הצפוני ברעננה לפני יותר מעשור תמורת 20 מיליון דולר, וכבר שילמה כמיליון שקל עבור עבודות התכנון לריכוז כל משרדיה במתחם

שניר הנדלר 12:1709.08.10

חזון הקמת "קרית קומברס" באזור התעשייה הצפוני ברעננה נגוז כנראה היום (ב'). חברת ההייטק החליטה לאחר תהפוכות רבות להניח את הקרקע שברשותה על המדף ולסגת מתוכניתה לרכז שם את משרדיה.

 

למעלה מעשור חלף מאז רכשה קומברס את השטח תמורת 20 מיליון דולר. מדובר בשתי חלקות שונות בשטח כולל של כ-55 דונמים. בשנים האחרונות התלבטו קומברס אם להשלים את הפרויקט, וב-2006 גם נערך מכרז לבניית המשרדים בו זכתה מנרב.

 

עבור עבודות התכנון מנרב קיבלה כמיליון שקל מקומברס, אך מנרב ציפתה גם לבנות את המתחם תמורת למעלה מ-600 מיליון שקל. עבודות הבניה כאמור, טרם החלו וכעת קומברס החליטה לצאת למכרז למכירת השטח.

 

על פי הערכות בשוק, שטח הקרקעות מוערך בטווח שבין 100-150 מיליון שקל. הכסף שתקבל קומברס עבור השטח יעבה את קופת המזומנים שלה, שדוללה מאז התפוצצות פרשת הבקדייטינג (תארוך אופציות לאחור) במרץ 2006. אז היו מונחים בקופתה (סולו) של קומברס כ-1.5 מיליארד דולר, בעוד שנכון לסוף אפריל 2010 היו ברשותה מזומנים בשווי של 384 מיליון דולר (לא כולל 229 מיליון דולר שהוחזקו בידי החברות-הבנות). לקומברס גם השקעה של 174 מיליון דולר באג"ח מגובות בהלוואות, שרשומות בספרים לפי שווי של 99 מיליון דולר.

 

באחרונה הסכימה קומברס לפצות את בעלי מניותיה בכ-163 מיליון דולר, במסגרת הסדר בתביעה הייצוגית שהוגשה כנגדה בפרשת הבקדייטינג.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x