שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

רוביני: "ישראל היא אחת הכלכלות החזקות ביותר בעולם"

הכלכלן שחזה את משבר הסאב פריים בשיחה עם יועצי השקעות שאירגן אקסלנס: "הסיפור של כלכלות העולם בשנים הקרובות יהיו צמיחה נמוכה מאוד עם ירידה במינופים - זה 'הנורמל החדש. המצב הכלכלי במחצית השנייה יהיה גרוע מהראשונה'"

שהם לוי 14:0605.08.10

נוריאל רוביני, הכלכלן שחזה את משבר הסאב-פריים ופרופסור לכלכלה באוניברסיטת ניו יורק דיבר היום (ה') בשיחה ליועצי השקעות שנערכה ביוזמת בית ההשקעות אקסלנס.

 

"ישראל נתפסת ככלכלה חזקה שמנוהלת מוניטרית ופיסקאלית בצורה טובה", מסביר רוביני על ישראל. "ישראל נחשבת ככלכלה

מפותחת בכל הנוגע לפורטפוליו של המשקיעים. יש הרבה עניין בהייטק הישראלי שהוא מניע את הכלכלה. זה גם תורם לתנועות הון לתוך המדינה. ישראל היא אחת הכלכלות החזקות ביותר בעולם".

 

מעדיף אג"ח של חברות על אג"ח של מדינות

 

"אני צופה צמיחה של 1.5% בארה"ב במחצית השנייה של השנה - היא תהיה גרועה מהראשונה גם באירופה. הצמיחה תהיה כה איטית שאפשר להגדיר את המצב כמיתון נוסף", אמר רוביני.

 

רוביני רואה העדפה על אג"ח חברות מאשר אג"ח מדינות. בקרב המדינות מעדיף רוביני את גרמניה מבין מדינות אירופה. "הבעיות היסודיות באירופה לא נפתרו על ידי חבילות התמריצים של הממשלות, לכן אני מאמין שהבעיות בגוש הורו יצוצו שוב בחודשים הקרובים", הוסיף רוביני.

 

"האינפלציה תהיה הבעיה האחרונה של קובעי המדיניות"

 

רוביני דיבר גם על הצמיחה בטווח הארוך: "הסיפור של כלכלות העולם בשנים הקרובות יהיו צמיחה נמוכה מאוד עם ירידה במינופים - זה 'הנורמל החדש'. מאוחר יותר השנה אנחנו נחזה בצמצומים פיסקאליים מצד המדינות, האינפלציה תהיה הבעיה האחרונה של קובעי המדיניות בעולם", הדגיש.

 

לגבי מדיניות השקעה אמר רוביני כי "אנחנו חושבים שצריך להיות במשקל יתר בכלכלות המפותחות ומשקל חסר בכלכלות המתפתחות בגלל הצפי להאטה בקצב הצמיחה. אנחנו חושבים שצריך לתת משקל יתר לארה"ב ומשקל חסר לאירופה - בגלל הבעיות בגוש היורו".

 

"אנחנו נראה מחירים נמוכים יותר של סחורות"

 

על החששות ממיתון נוסף אמר רוביני כי "אנחנו לא רואים כעת מיתון כפול או נוסף בכלכלות העולם. מצב זה לא מהווה את הנחת היסוד שלנו".

 

"בחודשים הקרובים תהיה האטה בארה"ב, אבל צמיחה ברת קיימא בסין ובשווקים המפותחים,  אנחנו נראה מחירים נמוכים יותר של סחורות בגלל אותה האטה שעליה דיברנו קודם", אמר. "הדולר יישאר יציב בגלל שהכוחות הפועלים עליו מאוזנים פחות או יותר".

 

רוביני, שהשתתף בשנה שעברה בכנס משותף של אקסלנס ו"כלכליסט" אמר בחודש שעבר במסגרת טור  שהתפרסם ב"כלכליסט" כי "הכלכלה הגלובלית, המקבלת תמריצים מלאכותיים מאז המיתון של 2008-2009 באמצעות חבילות מוניטריות ופיסקאליות וחילוצים פיננסיים, עומדת בפני האטה חדה השנה, עם התפוגגות השפעתם של התמריצים הללו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x