$
שווקי חו"ל

אורמת טכנולוגיות עברה להפסד של 1.5 מיליון דולר ברבעון השני

הכנסות החברה עמדו על 96.3 מיליון דולר, ירידה של 3.2 מיליון דולר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. דיתה ברוניצקי: אנחנו מעלים תחזית הכנסות בגלל האיחוד המלא של קומפלקס ממות'

שהם לוי 07:0905.08.10

אורמת טכנולוגיות (סימול: ORA), החברה בת של אורמת תעשיותמציגה רבעון פושר עם ירידה בהכנסות ומעבר להפסד בשורה התחתונה. הכנסות מפעילת תחנות הכוח הגיאותרמיות ירדו ל-96.3 מיליון דולר ברבעון השני, קיטון של 3.2 מיליון דולר לעומת אשתקד.

מה דעתך על מניית אורמת טכנו (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

תוצאות אורמת טכנולוגיות כוללות עלייה של 15% בהכנסות ממגזר החשמל, אך עלייה זו הושפעה לשלילה מהירידה בהכנסות ממגזר המוצרים משיא שנרשם בשנת 2009.

 

בצל המאבק על אופן ניהול החברה מול גזית אינק שמחזיקה במניות החברה אם אורמת, מדווחת החברה על מעבר להפסד של 1.5 מיליון דולר, או 3 סנט למניה, זאת בהשוואה לרווח נקי של 16 מיליון דולר, או 35 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

המעבר להפסד מיוחס לעלויות גבוהות בתפעול תחנת הכוח בצפון בראולי ומחיקה של 3.1 מיליון דולר של עלות הונית הנוגעת לפעולות חיפוש שביצעה החברה.

 

מלבד תחנת הכוח בצפון בראולי, יתר תחנות הכוח של החברה תיפקדו היטב. תחנת הכוח בצפון בראולי הציגה הפסד של 7.4 מיליון דולר, או 16 סנט למניה, ברבעון הרשני. חרף העובדה שצעדי החברה הם להפחית את עלויות התפעול, השיפור הפיננסי בתחנת הכוח בצפון בראולי צפוי להתרחש כאשר תפוקת החשמל שלה תעלה בסוף השנה.

 

 

רווחי ה-EBITDA המתואמים (רווחים לפני ריבית פחת והפחתות חד פעמיות) המשקפים יותר את הפעילות התפעולית של החברה הסתכמו ב-24 מיליון דולר, בהשוואה ל-39.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

המזומנים ויתרות המזומנים של החברה הסתכמו ב-54.2 מיליון דולר. לרשות החברה עומדים קווי אשראי בגובה של 362.5 מיליון דולר, שמתוכם לא עשתה החברה שימוש ב-68.7 מיליון דולר. נציין שאתמול השלימה החברה  גיוס של 142 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים בבורסה בתל אביב, איגרות חוב שישאו תשואה של 7% ולא יהיו סחירות.

 

למרות ההפסד שרשמה ברבעון, תשלם אורמת טכנולוגיות דיבידנד של 5 סנט למניה, המשקף 20% מהרווח הנקי של החברה בכל שנה. הדיבידנד ישולם ב-26 באוגוסט 2010 לבעלי המניות כאשר היום הקובע נקבע ל-17 באוגוסט. החברה מצפה לשלם דיבידנד בשיעור דומה ברבעון הבא.

 

מעלים תחזיות ל-2010 בגלל האיחוד המלא של קומפלקס ממות'

 

בתוך כך מעדכנת החברה כי רכישת 50% מקופלקס ממות', אותה ביצעה במהלך השבוע תאפשר לה להפוך אותו למודרני יותר בצורה כזאת שייצר הכנסות גבוהות יותר מהשטחים הקיימים ומהרחבתם.

 

כשהתייחסה לצפי לשנת 2010 אמרה דיתה ברוניצקי: "אנחנו מעדכנים מעלה את התחזיות שלנו כדי לשקף את האיחוד המלא של קומפלקס ממות' החל מאוגוסט 2010 ומצפים שהכנסות מגזר החשמל ינועו בטווח של 295-285 מיליון דולר בשנת 2010 כולה. המספרים הללו לא כוללים את חלקנו בקומפלקס ממות' שיתרום עוד 6 מיליון דולר להכנסות 7 החודשים הראשונים של השנה. אנחנו מייחסים למגזר המוצרים הכנסות בטווח של 85-75 מיליון דולר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x