$
בורסת ת"א

כפי שנחשף ב"כלכליסט"; אקזיט הפלסטיק הענק יוצא לדרך - קרגל רוכשת את חברת האריזות של קוקה קולה

קרגל שבשליטת סי.אי.קרטון של ניר דור, מנכ"ל מי עדן לשעבר ומייסדי גילת, עמירם ויהושע לוינברג, כלל תעשיות וקרן סקיי, תשלם לשלומי פוגל ומוזי ורטהיים 475 מליון שקל במזומן ובדיבידנד

נעמה סיקולר 09:3908.07.10
כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", קרגל הודיעה הבוקר (ה') כי חתמה על מסמך הבנות לרכישת "אמרז", חברת האריזות שבשליטת שלומי פוגל וקוקה קולה.

 

קרגל תשלם עבור אמרז 275 מיליון שקל ובנוסף תחלק אמרז במועד חתימת העסקה דיבידנד של 200 מיליון שקל. קרגל התחייבה כי לצורך חלוקת הדיבידנד תאתר הלוואה לאמרז מגופים מממנים. אם הדיבידנד שישולם יהיה נמוך מ-200 מיליון שקל, ההפרש בין הסכום שיחולק ל-200 מיליון שקל יועבר לבעלי אמרז במזומן.

 

בכל בית בישראל

 

אמרז היא חברה פרטית שלא מוכרת לרבים, בין היתר בגלל הפרופיל התקשורתי הנמוך של בעלי השליטה, אך האריזות שהיא מייצרת נמצאות בכל בית בישראל. שורת הלקוחות של אמרז כוללת את קוקה־קולה, פפסי, נסטלה, יוניליוור, דנונה, יופלה, איקאה, כתר פלסטיק, יפאורה-תבורי, פריגת, מי עדן, נביעות, אסם, עלית, תנובה, שטראוס ועוד רבים אחרים.

 

שלומי פוגל שלומי פוגל צילום: מיכאל קרמר

 

בעלי השליטה העיקריים באמרז הם אמפא שבשליטת שלומי פוגל, הנמנה גם עם בעלי השליטה בחברת מספנות ישראל (50%), והחברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה־קולה) של מוזי ורטהיים (20%). מניות נוספות מוחזקות על ידי רמי שלו, מנכ"ל קוקה־קולה לשעבר המכהן גם כדירקטור בחברה.

 

חברת אריזות ענקית

 

העסקה צפויה להפוך את קרגל לחברת ענק בתחום האריזות. קרגל מתמחה כבר היום בייצור לוחות ואריזה מקרטון וייצור אריזות מפלסטיק באמצעות החברה הבת והרכישה הזו צפויה לחזק את מעמדה בתחום עוד יותר.

 

בעלת המניות הגדולה בקרגל היא סי.אי.קרטון (54.7%), שבין בעליה ניר דור, שהיה בעבר מנכ"ל מי עדן וכיום מכהן כיו"ר הדירקטוריון של קרגל, עמירם לוינברג ואחיו יהושע לוינברג, ממייסדי ומנהלי גילת, וגבי נגר. בעלי מניות נוספים בקרגל הם כלל תעשיות שבשליטת נוחי דנקנר ואבי פישר (26.4%) וקרן סקיי של צביקה יוכמן וניר דגן (15.1%). קרגל נסחרה בעבר בבורסה, אולם נמחקה ב־2005 וכיום מחזיקה בחוב בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x