$
בורסת ת"א

פרסום ראשון: משפחת ברוניצקי צפוייה להודיע: כצמן וסגל רוצים להשתלט על החברה

מקורבים לאורמת: "גזית מנסה להכניס סוסים טרויאנים לחברה על מנת להשתלט עליה ולכפות דרך ניהול מסוימת". לדבריהם, "אי אפשר לנהל משא ומתן ובאמצע לצאת למתקפה בתקשורת"

נעמה סיקולר 16:5001.07.10

דירקטוריון אורמתצפוי להוציא בשעות הקרובות הודעה מטעמו התוקפת את נייר העמדה שהוציאה הבוקר (ה') גזית אינק., הודעת הדירקטוריון צפויה לגבות את הדירקטורים החיצוניים אותם מבקשת גזית להחליף, את הנהלת החברה ואת בעלי המניות ממשפחת ברוניצקי ולטעון כי בניגוד לגרסתם, חיים כצמן ודורי סגל מבקשים להשתלט על אורמת.

  

כמו כן מתברר כי הבוקר בסמוך לדיווח לבורסה, שלח דורי סגל, מבעלי השליטה בגזית, דוא"ל לדיתה ברוניצקי השוהה בניו יורק. בהודעה כותב סגל לברוניצקי כי הוא מבקש ממנה להתעלם מהרעש התקשורתי ולהבין שכוונותיהם של חיים כצמן ושלו טובות וכי הם רוצים בטובת החברה.

  

ההודעה שתצא מאוחר יותר הערב מטעם אורמת צפויה לתקוף את גזית אינק. ולטעון כי המניע של חיים כצמן ודורי סגל הוא השתלטות על החברה. לטענת מקורבים לאורמת, בשבועות האחרונים ניהלה הנהלת החברה שיח עם כצמן וסגל בנוגע לטענותיהם, והסכימה לאפשר להם להציג את התפיסה הניהולית הראויה בעיניהם בפני הדירקטוריון.

 

לטענת אותו גורם פגישה בין הצדדים אף נקבעה לשבוע הבא בעניין ולכן דיתה ויהודה ברוניצקי הוכו הבוקר בתדהמה לנוכח נייר העמדה החריף שנשלח אליהם ולבורסה ובו טענות על כשלים ניהוליים. "זו צביעות, אי אפשר לנהל משא ומתן ובאמצע לצאת למתקפה בתקשורת".

  

לטענת המקורבים גזית אינק מנסה להכניס סוסים טרויאנים לחברה על מנת להשתלט עליה ולכפות דרך ניהול מסוימת. לטענת אורמת היתה נכונות לשקול צעדים פיננסים שהציעה גזית ובחודשים האחרונים אף נשקלה הצעה ספציפית שנפלה משום שהיתה לא ישימה. "דיתה ויהודה ייצאו להילחם על החברה שבנו זה המסר הערב והודעה בנוסח זה תצא בגיבוי מלא של כל הדירקטוריון".

  

הבוקר הודיעה גזית אינק של חיים כצמן ודורי סגל כי היא מתנגדת לחידוש כהונתם של שני דירקרטורים מן הציבור באורמת ומבקשת למנות תחתם דירקטורים אחרים, לדבריה בעלי ניסיון פיננסי רב יותר. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר דורי סגל כי הדבר נובע מדאגה לאורמת שההתנהלות הפיננסית שלה לדבריו היא "חובבנית".

 

סגל הסביר כי אין לגזית כוונה להשתלט על אורמת ולראייה הקטינה את אחזקותיה בחברה ולא הגדילה אותם, ואמר "אנחנו מודאגים מאוד ממצב אורמת, זו האמת. גזית בסך הכל רוצה להציל את אורמת ואת משפחת ברוניצקי. אנחנו חושבים שיש כשלים שאפשר לתקן אותם וצריך לתקן אותם ואנחנו רק רוצים לעזור".

 

סגל תיאר מספר כשלים שנפלו לדעתו בהתנהלות הנהלת אורמת בהם כשלים פיננסים שהביאו את החברה למשל לתקן לאחור את דו"חותיה לאור דרישת רשות ניירות ערך בארה"ב, וכן תקף את העובדה שאין לה הנהלה אמריקאית ושהיא לא מבצעת מיזוגים ורכישות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x