$
בורסת ת"א

נוחי דנקנר מפנק: 240 אלף שקל לשמואל אביטל

יו"ר חברת מקסימה יקבל את המענק על תרומתו לחברה מאז מינויו. כיהן בעבר כיו"ר קרן מבטחים

סיון איזסקו 08:4401.07.10

דירקטוריון חברת מקסימה מקבוצת אי.די.בי החליט אתמול לאשר מענק מיוחד בגובה 240 אלף שקל לשר לשעבר שמואל אביטל, המכהן כיו"ר החברה. המענק הוענק ליו"ר החברה עבור תרומתו לחברה מאז מינויו לתפקיד באפריל 2008. לפי דירקטוריון מקסימה, המענק לאביטל ראוי נוכח "תוצאות החברה בשנת 2009 ונוכח המאמץ הגדול שהשקיע יו"ר הדירקטוריון עם היכנסו לתפקיד בקשר עם הקמת מפעל החברה באשדוד והשקעת הזמן שבוצעה על ידיו אף מעבר למסגרת הזמן שהוגדרה לתפקידו".

 

אביטל מכהן כיו"ר ב־50% משרה, וגובה המענק שווה ערך לשש משכורות שלו. ב־2009 נותרו הכנסות החברה כמעט ללא שינוי ברמה של 123 מיליון שקל והרווח הנקי ירד ב־30% לכ־19.6 מיליון שקל.

 

בתפקידו הקודם כיהן שמואל אביטל בתפקיד יו"ר קרן הפנסיה מבטחים, שסיפקה בשנת 2003 מימון בהיקף של 54 מיליון דולר לחברה בבעלותו של נוחי דנקנר, כדי שזו תוכל להשלים את ההשתלטות על קבוצת אי.די.בי מידי משפחות רקנאטי וקרסו. עסקת מתן המימון האמורה לוותה בביקורת רבה, ואושרה בין היתר בזכות תמיכתם של שלושה דירקטורים חדשים, שהצטרפו לקרן מבטחים ואישרו את המענק בישיבה הראשונה שבה השתתפו.

 

למרות הקשר האמור בין שמואל אביטל לבעל השליטה בקבוצה נוחי דנקנר, החליטה מקסימה להסתפק בהבאת ההחלטה על המענק להצבעה באסיפה הכללית ברוב רגיל ולא במסגרת עסקת בעלי עניין. במילים אחרות, די יהיה בתמיכת בעלת השליטה (76.5%) בחברה, חברת דסק"ש, כדי להעניק ליו"ר את הבונוס, ללא קשר לתמיכה או להתנגדות של בעלי המניות מקרב הציבור.

 

מקסימה עוסקת בייצור, יבוא ושיווק אוויר וגזים למערכות בריאות ותעשייה. החברה נסחרת בבורסה לפי שווי של 170 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x