שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - פסגות יעניק לסוכנים 6,000 שקל על כל מיליון שיגייסו

המבצע המוגדר על ידי בית ההשקעות כ"סודי ביותר" יימשך עד סוף חודש אוגוסט. המענק ימחק למשך 18 חודשים את דמי הניהול הצפויים לפסגות מהסכומים שיגייסו עבורם הסוכנים במסגרת המבצע. מבצעים דומים מוצעים לסוכנים נבחרים בחברות מתחרות

רחלי בינדמן 07:0030.06.10

מבצעי מוטיבציה לסוכני ביטוח להגברת קצב הגיוסים בקופות הגמל הוא דבר שבשגרה בעולם בתי ההשקעות. אלא שמבצע הקיץ שעמו יצא בית ההשקעות פסגות באחרונה בהחלט מרשים בתנאיו המשופרים.

 

המבצע של פסגות, שממנו תיהנה קבוצה אקסקלוסיבית של סוכנים, יהיה בתוקף רק עד סוף אוגוסט. סוכני הביטוח הנבחרים קיבלו לתיבות הדואר שלהם את תקנון המבצע המיוחד של בית ההשקעות, המנוהל על ידי רועי ורמוס, והתבקשו לשמור על רמת סודיות גבוהה כדי שפרטי המבצע לא ידלפו החוצה. מתחת לכותרת של פרטי המבצע התנוסס הכיתוב: "סודי ביותר - לא להעביר".

 

סוכני הביטוח הנבחרים התבשרו כי על כל מיליון שקל שיצליחו לגייס ישלשלו לכיסיהם 6,000 שקל לערך (תלוי במבצע הספציפי לסוכן, ובמינימום גיוס). גורמים בענף ציינו כי מדובר במבצע שאינו ניתן כדבר שבשגרה.

 

בתי השקעות גובים דמי ניהול של 1% מהצבירה בקופות הגמל. כמחצית מדמי הניהול (0.5%) משולשלים ממילא לכיסם של הסוכנים, ללא קשר למבצע מיוחד כזה או אחר. מאחר שקופות הגמל משלמות 0.1% עמלת תפעול לבנקים, הם נותרים עם 0.4% בלבד ביד. מבצע שכולל, אם כן, תשלום של 0.6% נוספים לשנה לסוכן (כאמור 6,000 שקל על כל מיליון), מותיר למעשה את בית ההשקעות ללא כל הכנסה מהכסף שגייס עבורו הסוכן, שנה וחצי לפחות.

 

סוכני הביטוח לא מתוגמלים בהכרח בכסף, אלא גם בבונוסים כמו טיסות לחו"ל. מבצע נוסף שעליו נודע ל"כלכליסט" הוא זה שמציע בית ההשקעות מיטב, שהתמזג לאחרונה עם בתי ההשקעות גאון וישיר. מדובר במבצע בן חודשיים בלבד שהחל ביוני ויפוג בסוף יולי: כל סוכן שיגייס 1.5 מיליון שקל יזכה בחבילת נופש לבודפשט. סוכנים שיגייסו 2.5 מיליון שקל יוכלו לקחת גם את בני הזוג לחופשה בעיר המזרח אירופית. מיטב מציע מבצע נוסף: ככל שהסוכן ישיג דמי ניהול גבוהים יותר (לפי מדרגות), הוא יוכל לקבל בממוצע 3,000 שקל לכל מיליון שקל, ולעתים יותר. המשמעות היא, ששאיפת הסוכן תהיה לקחת מלקוח הקצה דמי ניהול גבוהים יותר, ולא להיאבק להפחיתם.

 

  צילום: תמר מצפי

 

מבצעים דומים נוספים מוצעים בימים אלה לסוכנים נבחרים בחברות מתחרות. לידי "כלכליסט" הגיע נספח לחוזה שחתמה כלל גמל עם סוכן שלה, שממנו ניתן ללמוד על התנאים שהיא מציעה לחלק מסוכניה. בנספח נכתב כי "בגין העברת שווי נכסים לחברה על ידי הסוכן בתקופת ההתקשרות, יהיה זכאי הסוכן למענק מיוחד בגובה 3,000 שקל על כל מיליון שקל. יובהר כי דמי הניהול המינימליים לצורך חישוב הנכסים לעניין המענק לא יפחתו מ־1.1%". משמעות הסעיף הוא שלסוכן יש אינטרס שלא להפחית את דמי הניהול של הלקוח מתחת ל־1.1%.

 

לידי "כלכליסט" הגיע גם מכתב שנשלח לסוכני הביטוח של מגדל, ועליו חתום גיורא גנוד, משנה למנהל חטיבת הלקוחות. מדובר במבצע שהחל ביוני ויימשך עד סוף 2010. הסוכנים המשתתפים במבצע יקבלו 3,000 שקל על כל מיליון שקל שיגייסו למגדל. כותרת המכתב היא "מבצע העברות פנסיה", ובו כותב גנוד: "אנו שמחים להודיע לך על מענק מיוחד בגין ניוד כספים לקרן הפנסיה מגדל". חברת מנורה מציעה אף היא לחלק מסוכניה 4,000 שקל עבור גיוס של כל מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x