שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

דויטשה בנק: "ישראל תהפוך לשחקן אנרגיה גדול - לוויתן לא מתומחר במלואו"

בסיקור ראשוני על סקטור האנרגיה בישראל אומרים בדויטשה בנק כי השווי של מאגר לוויתן עומד על 1.7 מיליארד דולר ומעניקים המלצות קנייה לדלק אנרגיה, ישראמקו וקבוצת דלק

שהם לוי 15:2424.06.10

"עם תגליות הגז הטבעי במבנה לוויתן שותפויות הגז צפויות לספק את צרכיה של ישראל למשך 35 השנים הקרובות ועל רקע הדברים הללו החלטנו להשיק סיקור לסקטור הגז בישראל", כך פותחים האנליסטים בדויטשה בנק סקירה בת 75 עמודים על סקטור הגז הישראלי. אחת המסקנות העיקריות מהניתוח של מחלקת המחקר של דויטשה בנק היא שמבנה לוויתן עדיין לא מתומחר במלואו.

 

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

על פי הסקרים הססמיים התלת מימדיים יש סיכוי של 50% שמבנה לוויתן מכיל 16 TCF (טריליון רגל מעוקב) של גז. אם אכן יתממשו ההערכות מדובר הרי במאגר כפול מזה של תמר שמונה על פי ההערכות האחרונות 8.4 TCF גז.

 

בדויטשה בנק מעריכים שבעקבות התגלית בלוויתן שעדיין לא הוכרזה כמסחרית קיים פוטנציאל משמעותי שישראל תוכל לייצא למדינות באירופה.

 

במסגרת מתודולגיית השווי של דויטשה בנק למאגרים הם מעריכים ששוויו של ים תטיס נאמד ב-2.4 מיליארד דולר וזה של תמר נאמד ב-7 מיליארד דולר. די במפתיע יוצאים בדויטשה בנק וקובעים שווי ראשוני של 1.7 מיליארד דולר למבנה לוויתן.

 

"אנחנו מאמינים שמחירי המניות או יחידות ההשתתפות בעלות חשיפה ישירה או ללא חשיפה ללוויתן נסחרות בחסר ולכן אנחנו ממליצים קנייה על ישראמקוומשדרגים את המלצתינו למניית קבוצת דלק ל'קנייה' מ'החזק'", כתבו האנליסטים. למרות זאת מסקרים בדויטשה בנק את מניית דלק קידוחיםבהמלצת 'החזק', כך גם לגבי אבנר, חרף העובדה ששתיהן שותפות במבנה לוויתן. דלק אנרגיהלעומת זאת זוכה להמלצת קנייה.

 

בצד הסיכונים אמרו בדויטשה בנק כי קיים סיכולי להעלאת התמלוגים של ממשלת ישראל על תגליות הגז. כמו-כן יכולים להיות עיכובים בהקמת תחנות קליטה וכמובן התנודתיות העולמית במחירי האנרגיה.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x