$
שוקי חו"ל
משבר באירופה

מודי'ס הורידה את דירוג אגרות החוב של יוון לרמת זבל

חברת דירוג האשראי הורידה את דירוג אגרות החוב של יוון בארבע דרגות מ- A3 לרמת זבל Ba1. מוד'יס: "דירוג Ba1 משקף את הסיכונים והיתרונות הנוגעים לחבילת הסיוע של קרן המטבע וגוש היורו"

סוכנויות הידיעות 20:3014.06.10

חברת דירוג האשראי מודי'ס הורידה את דירוג אגרות החוב של יוון בארבע דרגות מ- A3 לרמת זבל Ba1. אופק הדירוג הוא יציב.

 

במודי'ס אמרו היום כי "דירוג Ba1 משקף את הסיכונים והיתרונות הנוגעים לחבילת הסיוע של קרן המטבע וגוש היורו. מצד אחד, חבילת הסיוע מונעת בטווח הקצר

חדלות פירעון הנובעת מבעיות נזילות, ומעודדת יישום רפורמות מבניות. עם זאת, הסיכונים הכרוכים בתוכנית הסיוע הם מהותיים, ועולים בקנה אחד עם הורדת הדירוג".

 

שר האוצר של יוון, ג'ורג' פאפאקונסטנטניו אמר רק בשבוע שעבר כי כל הדיבורים על חדלות פרעון של יוון מגוחכים.

 

לעומת זאת, לפני כמה ימים אמר קארל וויינברג, כלכלן ראשי ב-High Frequency Economics, כי יוון תהיה חדלת פרעון על האג"ח שלה מאחר שהמדינה מצוייה בחוב גדול וגישת גוש היורו כלפי הצלתה אינה נכונה.

 

מיחזור חוב של יוון עשוי לקרות כבר באוגוסט אז אמורה המדינה הבלקנית לקבל חבילת כספים נוספת מקרן המטבע הבינלאומית והאיחוד האירופי, לפי וויינברג.

 

"אי אפשר לקחת מדינה שלוותה יותר מדי כסף ולהפוך אותה ליעד איכותי יותר לאשראי באמצעות מתן כספים נוספים. הם זורקים את יוון עמוק יותר ויותר לתוך הבור בכך שאינם נדרשים לבעיה באופן ישיר והולם", אמר וויינברג.

 

בתשובה לשאלה מתי חדלות הפרעון היוונית תקרה, ענה וויינברג: "אנו מייעצים לאנשים לקחת איתם לחופשת אוגוסט את הטלפון הסלולרי. חדלות פרעון ביוון תהיה הרסנית למטבע האירופי".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x