שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קבוצת עזריאלי נכנסת לבורסה עם גיוס ענק של 2 מיליארד שקל; דוד עזריאלי: "אני גאה ונרגש"

לאחר קשיים רבים הצליח עזריאלי להשלים את ההנפקה הגדולה ביותר בתולדות הבורסה. הציבור יחזיק ב-21% ממניות החברה. קבוצת עזריאלי תיסחר במדד תל אביב 100 ולא תיכנס למדד ת"א 25

שהם לוי 17:1603.06.10

הערב (ה') הושלמה ההנפקה הגדולה ביותר של חברה בבעלות פרטית בישראל, עם סיום המכרז הציבורי של קבוצת עזריאלי. היום גוייסו מהציבור כ-300 מיליון שקל, כך שבסך הכל גייסה קבוצת עזריאלי 2.01 מיליארד שקל מהמשקיעים המוסדיים ומהציבור.

 

עם זאת, משום שאחזקות הציבור יעמדו על

21% בלבד, לא תוכל קבוצת עזריאלי להיסחר במדד ת"א 25, אלא תיכלל במדד ת"א 100. כדי להיכלל במדד ת"א 25 הייתה זקוקה קבוצת עזריאלי לאחזקות ציבור של 25% לפחות.

 

ההנפקה לוותה בקשיים רבים, שאילצו את עזריאלי להתפשר על שווי החברה ולהנפיק לפי ההון העצמי. כמו כן, חוסר היענות של המשקיעים המוסדיים כמעט גרם לביטול ההנפקה - במקביל ללחץ של החתמים לקצץ במחיר ולדרבן את המוסדיים להגיש הזמנות. עזריאלי קיווה שמניית הקבוצה שהקים תתחיל להיסחר עם הנפקתה במדד ת"א 25 היוקרתי, אך נאלץ לוותר על החלום עקב התנאים בשוק - על רקע משבר החוב באירופה ואירועי המשט הטורקי לעזה שהעיבו על הגיוס הענק.

 

מנחם עינן: "תהליך ההנפקה היה מאתגר במיוחד"

 

עם השלמת ההנפקה אמר דוד עזריאלי: "אני גאה ונרגש שמעתה במפעל חיי שותף הציבור הישראלי, אשר נתן בנו אמון בתקופה כל כך מאתגרת, זאת למרות כל החששות שליוו את התקופה האחרונה. אני רואה בציבור הישראלי שותף מלא ואמיתי לעשייה ולהצלחה שבדרך".

 

המסחר במניה צפוי להיפתח ביום שני הקרוב ה-7 ביוני בטקס שיתקיים במגדלי עזריאלי, בהשתתפות הנהלת הבורסה. בשעה 10:00 יחל המסחר במניית החברה.

 

מנחם עינן, נשיא קבוצת עזריאלי, אמר: "תהליך ההנפקה היה מאתגר במיוחד, מעולם לא בוצעה הנפקת מניות של חברה בבעלות פרטית בישראל בסדר גודל שכזה. הצלחת ההנפקה מתעצמת נוכח מצב השווקים והאירועים המדיניים הביטחוניים, אשר הציבו בפנינו אתגר גדול יותר. לאורך כל ההנפקה היינו נחושים להשלימה, למרות הרוח הנגדית וזאת מתוך אמונה כי קבוצה שנבנתה מתוך ראייה לטווח ארוך, צריכה להסתכל מעבר לאופק ולא להיות מושפעת מארועים מזדמנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x