$
בורסת ת"א

טורקיה מקפיאה את כל הפרוייקטים בתחום התשתיות והאנרגיה עם ישראל

את הדברים אמר היום שר האנרגיה הטורקי והסביר כי הפעולה היא תגובה לאירועי המשט לעזה

שהם לוי 12:4003.06.10

טורקיה הודיעה היום על השעיית כל הפרוייקטים שלה עם ישראל בתחום התשתיות והאנרגיה באופן רשמי, כך אמר היום (ה') שר האנרגיה הטורקי באיסטנבול. שר האנרגיה הטורקי אמר כי ההקפאה מגיעה בעקבות המשט מטורקיה לישראל

 

"בזמנים שבהם אנחנו ממוקדים באספקטים הומניטריים באשר

לאופן שבו ישראל הגיבה, אנחנו לא יכולים לדבר על עניינים מסחריים וכלכליים", אמר טאנר יילדיז, שר האנרגיה והתשתיות של טורקיה.

 

יילדיז חתם בעבר על פרויקט Manavgat בתחום המים, זה היה צפוי לספק כ-50 מיליון רגל מעוקב של מים מטורקיה לישראל ברמה השנתית, וכן צינור גז טבעי לישראל. את הפרויקטים הללו מנה שר התשתיות של טורקיה כדוגמא לפרוייקטים שיוקפאו.

 

הנידוי לא כולל עסקאות שבין חברות לא ממשלתיות, אמר יילדיז. המשמעות היא שפרוייקטים של Zorlu Elektrik Uretim, שלה הסכמי גז עם ישראל כולל אשדוד אנרגיה, רמת נגב וסולאד אנרגיה עדיין ממשיכים כמתוכנן.

 

נציין כי לא מדובר בצעד הראשון שמבצעת תורקיה בתגובה לאירועי המשט. כמה עשרות בני משפחות של הדיפלומטים הישראלים באנקרה ובאיסטנבול הונחו שלשום  (ג') לחזור לישראל, בעקבות המשבר ביחסים עם טורקיה על רקע אירועי המשט לעזה. חלק מבני המשפחות כבר נחתו אמש בארץ, אחרים צפויים להגיע היום.

 

"בתעשיות הביטחוניות וגם במשרד הביטחון כבר מבינים כי בעתיד הקרוב לא יהיו חוזים משמעותיים  נוספים עם משרד ההגנה הטורקי", כך אמר השבוע גורם בתעשיות הביטחוניות ל"כלכליסט", בעקבות הסתבכות ההשתלטות של צה"ל על ספינות המשט לעזה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x