$
מט"ח וסחורות
משבר באירופה

למה היורו עבר היום מירידה של 1% לעליה של 1%?

הבנק השוויצרי הודה בהתערבות בשוק המט"ח - כפי שקרה בעבר בישראל - והסוחרים באירופה העריכו שהבנק האירופי ינהג באופן זהה

סוכנויות הידיעות 23:0020.05.10

היורו עבר היום לעליה מול הדולר ומחק את הירידות מתחילת היום, על רקע התגברות ההערכות לפיהן הבנק המרכזי של שווייץ נוטה לתמוך בפרנק והבנק המרכזי של אירופה בוחן צעד דומה לגבי היורו.

 

המטבע האירופי נחלש קרוב לשפל של ארבע שנים בתחילת היום וירד לרמתו הנמוכה מ-2001 מול

הין היפני שאליו נמלטו המשקיעים בצל משבר החוב באירופה. הין עלה מול רוב המטבעות בעולם כאשר S&P נפל מהשיא של החודש הקודם ב-12% והנפט נפל לרמתו הנמוכה מיולי.

 

"היו שמועות לפיהן יהיו התערבויות במסחר של הבנקים המרכזיים", אמר דייוויד רולי שמנהל במשותף עם אחרים 106 מיליארד דולר בקרן אג"ח לומיס סיילס בבוסטון. "רוב התנודות שראינו היתה היחלשות הסחורות, ירידה במטבעות השווקים המתעוררים וכולן קשורות להערכות לפיהן ההתאוששות בשווקים לא איתנה כפי שציפינו קודם לכן".

 

היורו טיפס הערב ל-1.2% ל-1.25 דולר ליורו לאחר שנפל במהלך היום ב-1% ל-1.22 דולר ליורו. המטבע אף נגע אתמול ב-1.21 דולר לירו - רמתו הנמוכה מ-17 לאפריל 2006. המטבע נפל במהלך היום ב-3.8% ל-109 ין - רמתו הנמוכה מנובמבר 2001 ואז עלה ל-113.2 ין ליורו.

 

הפרנק השוויצרי נחלש מול היורו ב-1.2% ל-1.4449 לאחר שהתחזק מולו קודם לכן ב-1%. סגן יו"ר הבנק השוויצרי המרכזי תומס ג'ורדן אמר היום, כי הבנק נתן קונטרה ללחץ על המטבע במהלך הסערה בשוק האירופי.

 

"במהלך המשבר הפיננסי היה לחץ רב על הפרנק השוויצרי שהתחזק. הבנק נתן קונטרה ללחץ הזה כך שעד כה לא ראינו התחזקות גבוהה מדי שלו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x