$
שווקי חו"ל

וול סטריט ירדה בעקבות הורדות הדירוג באירופה: דאו מתחת ל-11,000 נק'

מדד מניות התעשייה רשם את הירידה היומית החדה ביותר בחודשיים האחרונים - 1.9%, נאסד"ק נחלש ב-2% ו-S&P איבד 2.3%. AIG נפלה ב-16% בעקבות המלצה שלילית

שהם לוי 23:0827.04.10

וול סטריט ירדה היום לאחר ש-S&P חתכה את הדירוג ליוון לתשואת "זבל" והורידה דירוג גם לפורטוגל. דאו ג'ונס נפל בשיעור החד ביותר מאז ה-4 לפברואר, היורו נחלש מול הדולר, הסחורות ננעלו במגמה מעורבת והאג"ח האמריקאיות ל-10 שנים הורידו תשואה ב-1.2 ל-3.69%. "מדד הפחד" של וול סטריט המודד את התנודתיות בשוק עלה בכ-20% היום בצל הורדות הדירוג באירופה.

 

לויד בלאנקפיין עמד היום על שולחן העדים ואמר לוועדת השימוע בסנאט שגולדמן זאקס לא הימר נגד לקוחותיו. העדויות של המנכ"ל ובכירים אחרים בבנק ניתנות לאחר שה-SEC הגיש נגדו תביעה באשמת הונאה ב-16 לאפריל.

 

 

מאקרו

 

 

מדד קייס שילר למדידת מחירי הנדל"ן ירד בפברואר ב-0.6% לאחר ירידה של 0.2% בחודש הקודם. מדד אמון הצרכנים לאמצע אפריל עלה ב-5.5 נקודות ל-57.9 נקודות לעומת צפי ל-53.5 נקודות. המכירות הקמעונאיות עלו בשבוע של ה-24 לאפריל ב-2.2% לאחר עלייה של 2.6% בשבוע הקודם.

 

הנגיד ברננקי העיד בפני הוועדה לצמצום הגרעון שיזם הבית הלבן ואמר, כי אובדן אמון של המשקיעים ביכולת לשלוט בגרעון יהווה מקור לחוסר יציבות ועלול להביא לעליית ריביות.   

   

 

מדדי מניות

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

 

גולדמן זאקס (סימול: GS) הואשם על ידי רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) בדיוק לפני 10 ימים כי מכר למשקיעים מכשירים פיננסים מורכבים העונים לשםCDO, במה שתואר על ידי כלי התקשורת הפיננסית ברחבי העולם אחת ההונאות הפיננסיות הגדולות בעשור האחרון. בלנקפיין ינסה היום להגן על גולדמן זאקס וזכות שוב באמון לקוחותיו.

 

מניות במרכז

 

דופונט (סימול: DD), יצרנית הזרעים השנייה בגודלה בעולם, סיימה את הרבעון הראשון של 2010 עם רווח נקי של 1.24 דולר למניה, זאת בהשוואה לקונסנזוס תחזיות האנליסטים של בלומברג שהעריך רווח נקי של 1.06 דולר למניה. במקביל החברה העלתה את תחזית הרווח הנקי שלה למניה לכל שנת 2010 ומאמינה כי זה ינוע בטווח של 2.5-2.7 דולר למניה, בתחזית הקודמת שסיפקה בינואר העריכה החברה רווח נקי בטווח של 2.15-2.45 דולר למניה.

 

חברת הביטוח הגדולה בארה"ב, AIG ספגה היום הורדת המלצה ל'תשואת חסר' מתשואת שוק מבית ההשקעות Keefe, Bruyette & Woods שהעניק לה מחיר יעד של 6 דולר בלבד לעומת המחיר בו נעלה אמש את המסחר בבורסת ניו יורק, 44.51 דולר למניה.

 

אופיס דיפו צללה ב-21% לאחר תוצאות הרבעון וצפי להפסד תפעולי ברבעון הקרוב.

 

 

ישראליות בוול סטריט

 

חברת סרגון (סימול: CRNT) דיווחה אתמול על תוצאותיה  לרבעון הראשון של 2010 ועקפה את תחזיות האנליסטים, בעיקר בשל הכרה מוקדמת מהצפוי בהכנסות מפרוייקטים גדולים בהודו. ב-RBC מציינים בסקירה שפורסמה אמש כי למרות שהחברה היכתה את התחזיות וסיפקה הנחיות לרבעון השני אשר היו מעט מעל לצפי הקונצנזוס, הרי שהחברה לא שינתה את ההנחיות לשנת 2010.

 

ב-RBC הורידו היום את ציפיות מכירות לסגמנט ה-DTV של צורן בשנת 2010 וצופים כי מכירות החברה יעמדו על 400 מיליון דולר בלבד, מתחת התחזית הקודמת של 455 מיליון דולר. בבנק ההשקעות הקנדי מותירים את המלצת ההשקעה לצורן על "תשואת יתר" ומורידים את מחיר היעד מ-12 דולר ל-15 דולר.

 

נטלי גוטליב, אנליסטית הפארמה של בית ההשקעות אי.בי.אי מעריכה כי פריגו (סימול: PRGO) צפויה לסכם את הרבעון הפיסקלי השני של 2010, שעל תוצאותיו תדווח ביום חמישי הקרוב, עם צמיחה של כ-7% בהכנסות מול רבעון מקביל ל-543 מיליון דולר. הרווח הנקי (לפי NON-GAAP) להערכת גוטליב יעמוד על 59.8 מיליון דולר.

 

במריל לינץ' העלו היום את תחזית ההכנסות לרבעון השני של צ'ק פוינט (סימול: CHKP) לשנת 2010, מ-249.5 מיליון דולר ל-251.4 מיליון דולר וחוזרים על המלצת "קניה" עם מחיר יעד של 40 דולר, בהשוואה למחיר בו נעלה המניה את המסחר אמש בנאסד"ק - 35.71 דולר. נזכיר כי צ'ק פוינט דיווחה אתמול (ב') על תוצאותיה והציגה רבעון שיא בתולדותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x