$
בורסת ת"א

אי.די.בי השלימה את רכישת בניין המטה של HSBC תמורת 330 מיליון דולר

הרכישה התבצעה דרך כור ונכסים ובנין עם מימון של 210 מיליון דולר מלאומי USA. רפי ביסקר: "הרכישה היא דוגא לניצול הזדמנות עסקית"

גולן חזני 13:3014.04.10
הושלמה עיסקת רכישת בנין המטה של בנק HSBC בשדרה החמישית בניו יורק. קונצרן אי.די.בי, שבשליטת נוחי דנקנר, באמצעות החברות הבנות כור ונכסים ובנין, דיווח הבוקר (ד') על השלמת העיסקה בה רכשו את הבנין הכולל שני מבנים בני 12 ו-29 קומות בשטח בנוי כולל של כ-80 אלף מ"ר. המחיר: 330 מיליון דולר.

 

החברות יקבלו מימון לעיסקה מבנק לאומי. הסכם העקרונות שנחתם מול בנק לאומי יספק לכור ונכסים ובנין 64% מהסכום - 210 מיליון דולר, לתקופה של 10 שנים, ובמסגרתו תעמיד כל אחת מהחברות ערבות של 52.5 מיליון דולר. בנק HSBC הבריטי הוא השוכר העיקרי בבניין, בחוזה לתקופה של עד 10 שנים עם אופציות להארכה.

 

רפי ביסקר, יו"ר קבוצת נכסים ובנין, אמר בהודעת החברה כי "רכישת בנין HSBC בניו-יורק מהווה דוגמא לניצול של הזדמנות עסקית, אשר התאפשרה הודות ליתרות הנזילות הגבוהות של חברות קבוצת אי.די.בי בתקופת המשבר. העסקה הייתה מורכבת ביותר והוצאתה לפועל דרשה מאמץ קבוצתי רב, ועל כן אני רוצה להודות לעוסקים במשימה, ובראשם לסגי איתן מנכ"לית נכסים ובנין, לעוזי לוי, לאבי יעקובוביץ’, לעו"ד עודד ערן ועו"ד דובי זולטק ולאודי אליצור שימשיך ללוות את פעילות נכסים ובנין בניו-יורק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x