שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה סגרה במגמה מעורבת; רציו ירדה ב-5.8% אחרי הזינוק אתמול

מדד ת"א 25 ירד בכ-0.6% ות"א 100 נחלש ב-0.3%. מנגד, ת"א 75 עלה ב-0.7%. נס עלתה ב-3.1% אחרי שדיווחה על חוזה חדש בסלובקיה

ענת ציפקין 16:3012.04.10

המסחר בתל אביב ננעל היום (ב') במגמה מעורבת לאחר שהבורסה פתחה בעליות לנוכח האופטימיות לנוכח ההסכם המסתמן בנוגע למשבר החוב היווני. אתמול סיכמו שרי האוצר של 16 המדינות הנמנות על גוש היורו להעמיד לרשות יוון חבילת הלוואות בגובה של 30 מיליארד יורו. הסיכום הביא לעליות בבורסה ביוון.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 נדל"ן 15 תל-טק 15 בנקים ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

כמו כן תעמיד קרן המטבע הבינלאומית הלוואה ליוון של 15 מיליארד יורו. כאמור, ההלוואות יועמדו לרשות יוון רק במקרה שהיא תזדקק להן, בריבית של 5%, ריבית הנמוכה ב-2% מהריבית הנהוגה כיום בהלוואות ליוון. "ההלוואות זמינות ברגע שיהיה בהן צורך", נמסר מקרן המטבע. עד עתה לא ביקשה יוון לעשות שימוש בהלוואות אלו.

 

הבוקר נסחרו בורסות דרום מזרח אסיה במגמה חיובית על רקע ההתפתחיות המעודדות הקשורות למשבר החוב של יוון.

 

ביום שישי נחתם המסחר בוול סטריט בעליות שערים חדות, שסיכמו שבוע שישי רצוף של עליות שערים. ביום שישי האחרון נגע מדד דאו ג'ונס, לראשונה מאז ספטמבר 2008 ברף ה-11 אלף נקודות. גם בורסות אירופה נצבעו ביום שישי האחרון בירוק בעקבות ההערכות שהשמיעו בסוף השבוע כלכלנים לפיהן תוכנית החילוץ ליוון תצא לפועל בקרוב מאוד.

 

אתמול ננעל המסחר בתל אביב בעליות שערים. מדד תל אביב עלה אתמול ב-1.3%, תל אביב 100 התחזק ב-1.4% ומדד הנדל"ן זינק ב-2.8%. אתמול הובילו את עליות השערים יחידות ההשתתפות של חיפושי הגז על רקע דו"ח של הממשל האמריקאי לפיו ישנו פוטנציאל ענק של נפט וגז טבעי מול חופי ישראל.

 

מניות במרכז

 

יחידות ההשתתפות של מודיעין ורציו ריכזו אתמול עניין לאור הדו"ח האמריקאי שפורסם אתמול. אתמול זינקו מניותיהן ב-10.7% ו-14%, בהתאמה. גם דלק אנרגיה, אבנראלון גז ודלק קידוחים בלטו.

 

נס טכנולוגיות זכתה בחוזה של 24 מיליון דולר בסלובקיה. החברה תקים מערכות תוכנה במסגרת פרויקט למיחשוב שירותי הבריאות במדינה. היקפו הכולל של הפרויקט עומד על 44 מיליון דולר.

 

אלרון מבקשת לאשר בונוס ליו"ר הדירקטוריון אריה מינטקביץ' בסך 950 אלף שקל. ההצעה תובא לאישור אסיפת בעלי מניות ב-17 במאי.

 

מעלות הודיעה אתמול (א') על מתן דירוג A לאיגרות חוב חדשות של גזית אינק בהיקף של 150 מיליון שקל. גזית אינק תנפיק אותם בקרוב בבורסה ואלה ישמשו להחלפת חוב פיננסי קיים.

 

חברת האחזקות כורשאחזקתה העיקרית היא בנק ההשקעות קרדיט סוויס בולטת על רקע הדוח של הבנק המתחרה UBS שרשם ברבעון הראשון רווח לפני מס של 2.4 מיליארד דולר.

 

עוד בטרם הושלמה רכישת השליטה בחברת לידר, מוביל המיליארדר דן דוד את החברה למהלך אסטרטגי ראשון. ל"כלכליסט" נודע כי לידר צפויה להגיש בימים הקרובים תשקיף לרשות ניירות ערך לקראת הנפקתה של החברה־הבת אי.אי.אר (EER) בבורסה בתל אביב. את המהלך מוביל דני ברק, מנכ"ל לידר שוקי הון, בית ההשקעות שבשליטת לידר.

 

אורמת פירסמה היום דו"ח למשקיעים עם מספר עדכונים, בניהם היא חוזרת על תחזית ההכנסות ממגזר המוצרים לשנת 2010 ומאמינה שאלה ינועו בטווח של 284-294 מיליון דולר. החברה לא שינתה את הערכותיה גם לגבי ההכנסות ממגזר החשמל: מעריכה שאלה ינועו עדיין בטווח של 75-85 מיליון דולר.

 

לאחר שהשלימה גיוס מהציבור בהיקף של 17.5 מיליון שקל בשבועות האחרונים, חברת המכשור הרפואי אולטרה שייפ תקצה מניות ואופציות לעובדיה בהיקף המהווה 16.75% מכלל הון המניות של החברה. הערך הכלכלי של ההטבה הנדיבה עומד על 8.5 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x