שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

פיץ' מורידה את דירוג האשראי של פורטוגל בדרגה אחת ומותירה אופק שלילי

סוכנות הדירוג פיץ' הורידה את דירוג האשראי של פורטוגל ל-'-AA' מ-'AA' וציינה את הידרדרות מצבה הפיסקאלי כסיבה העיקרית להחלטה

שהם לוי 12:5524.03.10

סוכנות הדירוג פיץ' הורידה את דירוג האשראי של פורטוגל ל-'-AA' מ-'AA' וציינה את הידרדרות מצבה הפיסקאלי כסיבה העיקרית להחלטה.

 

תחזית אופק הדירוג נותרת שלילית ציינה בסוכנות הדירוג פיץ', בהודעה שמסרה בלונדון, בכך עולה הסבירות שסוכנות הדירוג תמשיך ותוריד את דירוג האשראי

של המדינה, מאשר הסיכוי שתעלה אותו.

 

על פי פיץ' תחזיות הצמיחה בפורטוגל חלשות יותר משאר המדינות בגוש היורו, דבר שעלול להיות בעל השפעה שלילית על מימון החוב הציבורי. נזכיר שפורטוגל כמו יתר המדינות משרתות את חובן דרך תקבולים המסים, כשאלה חלשים, פוחתת הסבירות שתוכל לעמוד בהתחייבויותיה.

 

פורטוגל, בניגוד ליוון, לא מצויה במצב פיסקאלי חמור מאוד, עד כן הודיעה המדינה על שורה של צעדים במטרה למנוע משבר דומה לזה של האחרונה.

 

בפיץ' ציינו לרעה את הגירעון הפיסקאלי של פורטוגל שעמד בשנת 2009 על 9.3% מהתוצר, גבוה מתחזית פיץ' לגירעון של 6.5%, זו ניתנה בחודש ספטמבר האחרון.

 

ממשלת פורטוגל תהיה חייבת ליישם צמצומים בתקציבה החלה מהשנה הבאה במטרה לעמוד ביעד גירעון של 3% תוצר עד לשנת 2013, ציינה בפיץ'. יחס החוב לתוצר של המדינה עלול להגיע בשנת 2013 עד ל-90%. רק לשם השוואה מדינת ישראל זוכה לדירוג A מסוכנות הדירוג פיץ' עם אופק יציב, כשיחס החוב לתוצר עומד על מעט פחות מ-80%. יחד עם זאת הדירוג של פורטוגל גבוה בהרבה מזה של ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x