$
שוקי חו"ל

בצל מאבק הרכישה: רציופארם דיווחה על תוצאות טובות מהתחזיות

דיווחה על רווח של 307 מיליון יורו (423 מיליון דולר) לפני מס, לשנת 2009. טבע ושתיים ממתחרותיה פייזר ואקטוויס, הן המועמדות לרכישת החברה

סוכנויות הידיעות 08:3613.03.10
יצרנית התרופות הגרמנית רציופארם, שהועמדה למכירה על ידי משפחת מרקל, עקפה את התחזיות של עצמה ודיווחה על רווח של 307 מיליון יורו (423 מיליון דולר) לפני מס, לשנת 2009. החברה לא סיפקה את נתוני 2008, אך ציינה כי התוצאות טובות מהשנה הקודמת, לעומת זאת המכירות נותרו ללא שינוי - 1.6 מיליארד יורו.
מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

טבעושתיים ממתחרותיה פייזר ואקטוויס, הן המועמדות לרכישת רציופארם, אשר מוכרת שלוש מתוך עשר התרופות הגנריות המחולקות על ידי בתי המרקחת הגרמניים. רציופארם היא חברה בבעלות פרטית ומדורגת חמישית אחרי טבע, נוברטיס, סנדוז, מיילאן והוספירה, בשוק התרופות הגנריות העולמי שב-2008 הוערך ב-78 מיליארד דולר.

 

"התגברות העניין מצד המשקיעים שרוצים לרכוש את רציופארם במהלך תהליך הגשת ההצעות מצביע על כך שמבחינה תפעולית החברה ממוקמת היטב", נמסר מרציופארם.

 

רכישת החברה תאפשר לחברה הקונה להתרחב בגרמניה בשוק התרופות שאיבדו את הגנת הפטנט ומוערך בשווי 8.6 מיליארד דולר. על אף הקיצוצים הממשלתיים שפגעו בצמיחה, גרמניה עדיין נחשבת לשוק התרופות הגנרי השני בגודלו בעולם, אחרי ארצות הברית.

 

על פי מקורבים לחברה, פייזר יצרנית התרופות הגדולה בעולם הציעה תמורתה 3 מיליארד יורו. כל המועמדות לרכישה הציגו את תכניתן בפני החברה, שצפויה לגבש החלטה עד סוף החודש.

 

לודוויג מרקל, בנו של מייסד רציופארם אדולף מרקל מוכר את החברה על מנת להחזיר חובות שנצברו על ידי אביו, שהתאבד לפני שנה לאחר שהפסיד כסף בבורסה. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x