$
המלצות ואזהרות

מבין ה-OECD: ישראל היא שיאנית הצמיחה לנפש למעט אוסטרליה ב-2009

לפי כלכלני לאומי: "בישראל הייתה צמיחה שלילית לנפש של כ-1.1%, לעומת ממוצע צמיחה שלילית של 4% ב-OECD בשנת 2009"

גיל קליאן 10:2311.03.10

"כאשר עורכים השוואה בינלאומית המבוססת על נתוני הלמ"ס לשנת 2009, מתברר כי למעט אוסטרליה, ישראל היא המדינה בה הצמיחה לנפש היתה הגבוהה ביותר (או שלילית פחות) מבין מדינות ה-OECD", כותבים היום (ה') כלכלני בנק לאומי בבלוג של הבנק. "בהשוואה לממוצע מדינות ה-OECD הפער הוא גדול: בישראל הייתה צמיחה שלילית לנפש של כ-1.1% ובמדינות ה-OECD הממוצע הוא צמיחה שלילית של כ-4.0%".

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אתמול פורסמו נתוני הלמ"ס לפיהם המשק הישראלי צמח בשנת 2009 בשיעור ריאלי של 0.7% בהשוואה לאומדן קודם של 0.5%, כתוצאה מעלייה בכל רכיבי המקורות והשימושים. עדכון זה בא לידי ביטוי בצמיחה מהירה יותר גם ברבעון האחרון של שנת 2009 בשיעור שנתי של כ-4.9%. המשבר העולמי אשר פגע במשק העולמי וכפועל יוצא גם במשק הישראלי, הביא לצמיחה שלילית במרבית מדינות העולם.

 

הכלכלנים מוסיפים: "במבט קדימה, המדד המשולב של בנק ישראל הצביע בראשית 2010 על האטה מסוימת בקצב הצמיחה. יחד עם זאת, אנו בדעה כי בהעדר אירועים חריגים, צפוי המשק להתרחב ריאלית בכ-3.5% בשנה הקרובה. אחד מגורמי הסיכון המרכזיים להערכה זאת, הוא כמובן, האטה אפשרית מחודשת בפעילות הכלכלית העולמית, בפרט במדינות המפותחות, העלולה לפגוע ביצוא הישראלי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x