$
בורסת ת"א

אקטביס תגיד למנהלי רציופארם: אם נרכוש את החברה - ננפיק אותה בתוך חמש שנים

מנהלי אקטביס מציגים הבוקר בפני 50 ממנהלי רציופארם את התוכנית שלהם לרכישת החברה. על פי פרסומים בתקשורת הזרה עולה שלדויטשה בנק יש עניין רב שחברת התרופות האיסנלנדית תרכוש את רציואפרם

שהם לוי 08:1609.03.10

אקטביס היא המתמודדת השלישית במירוץ לרכישת רציופארם שמציגה בפני 50 ממנהלי החברה הבוקר בעיר Ulm שבגרמניה את התוכנית שלה לרכישת חברת הגנריקה הגרמנית.

 

טבע (סימול: TEVA) גם היא מבין המועמדות לרכישת רציופארם. על פי פרסומים בתקשורת העולמית היא הייתה החברה הראשונה שהציגה את תוכניתה בפני ראשי רציואפרם לרכישת החברה. כעת שלוש המתמודדות לרכישת החברה הן פייזר, אקטביס וטבע.

 

אקטביס תגיד היום למנהלי רציופארם כי אם היא תהיה הזוכה ברכישת החברה בכוונתה להנפיק אותה בתוך חמש שנים. ככל הנראה ייעוץ מעין זה קיבלה החברה מדויטשה בנק.

 

ראשי רציופארם ואקטביס סירבו להגיב לידיעה שפורסמה גם בסוכנות הידיעות רויטרס. רק ביום שישי האחרון חשפו ראשי פייזר (סימול: PFE) את תוכניתם לרכישת רציופארם והצהירו כי ישקיעו בצמיחת החברה, במידה ויזכו מכרז על רכישתה.

 

מנהלי אקטביס יאמרו עוד היום במסגרת המצגת שהכינו כי הם צפויים להרוויח כ-411 מיליון דולר בשנה כתוצאה מהסינרגיות שיווצרו בין רציופארם לבין החברה.

 

דויטשה בנק הוא מקור האשראי הגדול ביותר של אקטביס, על פי מקורות ומחזיק ביותר מ-4 מיליארד יורו של חוב. זכייה של אקטביס במירוץ לרכישת רציופארם יחזק את יכולת החזר החוב של החברה לדויטשה בנק. האינטרס של דויטשה בנק הוא כזה שבמידה ואקטביס תזכה ברציופארם, אחרי ההנפקה או לפניה תהיה האופציה בידי דויטשה בנק להחליף חלק מהחוב של אקטביס במניות החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x