$
בורסת ת"א

קבוצת שטרן הקנדית מוכרת את חממת המים כינרות לגאון אחזקות

שווי העסקה מוערך במיליוני דולרים בודדים. שטרן תמשיך להשקיע בחממה גם לאחר מכירת חלקה

רויטל חובל 16:1917.02.10

קבוצת שטרן הקנדית וקרן אקוואגרו מקבוצת גאון אחזקות הודיעו היום (ד') על השלמת רכישתה של חממת המים כינרות במיליוני דולרים בודדים.

 

קבוצת שטרן בבעלותו של רונלד שטרן רכשה את החממה מהמדינה ביולי 2006 בתהליך הפרטה שזכה להתנגדויות רבות. במסגרת העסקה התחייבה קבוצת שטרן להשקיע בחממה 25-20 מיליון דולר במשך שלוש שנים, כשההשקעה תכלול את תפעול החממה וכן השקעה בפרויקטים ובחברות סטארט אפ.

 

מה דעתך על מניית גאון אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
כיום עומד בראשה אסף ברנע שהקים את זרוע הטכנולוגיות של חברת מקורות והוא צפוי להמשיך לשמש בתפקידו.

 

הלל מלוא וניר בלזר, מנהלים שותפים בקרן אקוואגרו, מקבוצת גאון אחזקות, מעריכים כי רכישת כינרות תאפשר להפוך את כינרות לחברת פורטפוליו בקרן ולאפשר לה גישה ישירה להון-סיכון כשהן עוברות משלב החממה לשלב בוגר יותר.

 

כחלק מהעסקה קבוצת שטרן התחייבה להשקיע בקרן אקוואגרו. רון שטרן, נשיא קבוצת שטרן, אמר ל"כלכליסט" כי רכישת החממה תאפשר לכינרות ולחברות הפורטפוליו שלה גישה וניסיון רב ערך ותמיכה מקומית באקוואגרו, תאפשר לקבוצתנו מעורבות במגוון רחב יותר של השקעות".

 

כינרות היא החממה היחידה בישראל המתמחה בטכנולוגיות מים. לאחרונה חתמה כינרות על הסכם שיתוף פעולה עם מועצת המים של מילווקי וחנכה 4 חברות חממה חדשות בהשקעה ראשונית של 8 מיליון שקל. כיום פועלות בחממה 10 חברות ובמהלך 2010 צפויות להצטרף עוד 5 חברות חדשות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x