$
בורסת ת"א

יו"ר חדש ללאומי? צעיר בן 26 מבני ברק מתמודד על משרת דירקטור

יוסף מוזסון הציע את עצמו לתפקיד לאחר השכלה בלימודיים תורניים וניהול עסקי אינטרנט ותקשורת פרטיים, במקביל למסחר במניות. מוזסון הגיש מועמדות ב"מסלול הפרטי" מתוקף היותו בעל מניות בבנק - בדומה לגליה מאור, מנכ"לית הבנק

מישל אודי 12:4514.02.10
עוד מועמד ליו"ר לאומי? יוסף מוזסון בן ה-26 מבני ברק הודיע היום (א') להנהלת בנק לאומיכי הוא מעוניין אף הוא להתמודד על משרת דירקטור בחברה.
מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מוזסון הצעיר, המחזיק באזרחות ישראלית ואמריקאית, הצהיר כי בחמש השנים האחרונות עסק בניהול עסקי אינטרנט ותקשורת פרטיים ומסחר בניירות ערך. בסעיף ההשכלה אמר מוזסון כי השכלתו היא לימודיים תורניים עם התמחות במשפט העברי. הוא מעמיד את עצמו לדירקטוריון החברה מכח היותו בעל מניות בחברה, באופן דומה לגליה מאור.

 

עוד מצהיר מוזסון כי הוא בעל הכישורים הנדרשים לביצוע תפקיד הדירקטור בבנק והוא בעל התמחות ובקיאות במשפט עברי.

 

מוזסון מצטרף לעמוס ספיר ורוברט צנטלר

 

מוזסון אינו היחיד שמציע את עצמו כמועמד לדירקטוריון הבנק כבעל מניות. באחרונה הודיע הבנק כי עמוס ספיר ורוברט צנטלר הגישו מועמדותם לתפקיד דירקטור ב"מסלול הפרטי", מתוקף היותם בעלי מניות של הבנק ובהתאם לסעיף 87 בתקנון בנק לאומי.

 

ספיר (73, נשוי + 3), בנו של פנחס ספיר, הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ומוסמך במנהל עסקים (התמחות במימון) מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. לספיר ניסיון עשיר במשק הישראלי. הוא עבד בכלל במשך 17 שנה ותפקידו האחרון בחברה היה משנה למנכ"ל ומנכ"ל כלל שוקי הון. בין 1999 ל-2009 כיהן כיו"ר דירקטוריון חברת הדירוג מעלות. במהלך השנים היה חבר בדירקטוריונים רבים.

  

צנטלר (66) הוא בעל תואר שני בכלכלה מהאוניברסיטה העברית. בין 1966-1991 עבד צנטלר בבנק ישראל; בין השנים 1980-1985 שימש כסגן המפקח על הבנקים – בין השאר בתקופתה של גליה מאור בתפקיד. בין 1991-2000 היה חבר הנהלת בנק אגוד והחל משנת 2000 הוא משמש כמרצה לבנקאות, כחבר דירקטוריון ו-ועדות השקעה במספר בתי השקעות וקופות גמל וכיועץ פיננסי לחברות ולבנקים.

  

השניים הצטרפו ל-5 המועמדים לתפקיד דירקטורים של ועדת המניות (גליה מאור, נורית סגל, משה וידמן, יעקב גולדמן, משה דברת) ולמועמדו של שלמה אליהו, נגיד בנק ישראל לשעבר ד"ר דוד קליין. בנוסף להתמודדותה דרך רשימת המומלצים של ועדת המניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x