$
בורסת ת"א

מועמדים חדשים לדירקטוריון בנק לאומי: עמוס ספיר ורוברט צנטלר

השניים הגישו את מועמדותם מתוקף היותם בעלי מניות של הבנק. ספיר כיהן עד לאחרונה כיו"ר חברת הדירוג מעלות; צנטלר היה, בין השאר, סגנה של מאור כשכיהנה כמפקחת על הבנקים באמצע שנות ה-80

תומר זלצר 09:2208.02.10

מועמדים חדשים לדירקטוריון בנק לאומי. אתמול (א') הודיע הבנק כי עמוס ספיר ורוברט צנטלר הגישו מועמדותם לתפקיד דירקטור ב"מסלול הפרטי", מתוקף היותם בעלי מניות של הבנק ובהתאם לסעיף 87 בתקנון בנק לאומי.

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ספיר (73, נשוי + 3) הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ומוסמך במנהל עסקים (התמחות במימון) מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. לספיר ניסיון עשיר במשק הישראלי. הוא עבד בכלל במשך 17 שנה ותפקידו האחרון בחברה היה משנה למנכ"ל ומנכ"ל כלל שוקי הון. בין 1999 ל-2009 כיהן כיו"ר דירקטוריון חברת הדירוג מעלות. במהלך השנים היה חבר בדירקטוריונים רבים.

 

צנטלר (66) הוא בעל תואר שני בכלכלה מהאוניברסיטה העברית. בין 1966-1991 עבד צנטלר בבנק ישראל; בין השנים 1980-1985 שימש כסגן המפקח על הבנקים – בין השאר בתקופתה של גליה מאור בתפקיד. בין 1991-2000 היה חבר הנהלת בנק אגוד והחל משנת 2000 הוא משמש כמרצה לבנקאות, כחבר דירקטוריון ו-ועדות השקעה במספר בתי השקעות וקופות גמל וכיועץ פיננסי לחברות ולבנקים.

 

השניים מצטרפים ל-5 המועמדים לתפקיד דירקטורים של ועדת המניות (גליה מאור, נורית סגל, משה וידמן, יעקב גולדמן, משה דברת) ולמועמדו של שלמה אליהו, נגיד בנק ישראל לשעבר ד"ר דוד קליין. בנוסף להתמודדותה דרך רשימת המומלצים של ועדת המניות, מאור הגישה את מועמדותה גם מתוקף היותה בעלת מניות של בנק לאומי.

 

עמוס ספיר הוא בנו של פנחס ספיר, שר האוצר השלישי של ישראל שכיהן בתפקיד בין השנים 1963-1974. ספיר אמר היום ל"כלכליסט": "תפקיד דירקטור בבנק לאומי מאוד מעניין אותי ואני מאמין שאני בשל ומתאים לתפקיד. הגשתי את מועמדותי גם לוועדת המניות, אבל הם גיבשו את הרשימה שלהם משיקולים שלהם. הגשתי את המועמדות שלי והאסיפה הכללית תחליט".

  

בהתייחסו למועמדותה של גליה מאור, אמר ספיר: "בעיני, המועמדות של מאור לתפקיד דירקטורית בהחלט ראויה. אני לא חושב שבריא שגם היו"ר (איתן רף, ת"ז) וגם המנכ"לית יעזבו את הבנק באותו זמן. אני לא רואה בעיה עם כך שמאור תעבור לתפקיד היו"ר ותלווה את הבנק בחילופי הדורות. בארה"ב זה קורה כל הזמן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x