שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מדוע סגר פסגות את פעילות הנוסטרו שלו?

בסוף 2009 חיסל בית ההשקעות את פעילות הנוסטרו שלו וכעת התברר כי מנהלי הפעילות חשודים כי הרוויחו סכומי עתק בהונאה. מקורבים לפסגות: "אין כל קשר"

הדר רז 01:1402.02.10

בסוף 2009 נחשף ב"כלכליסט" כי בית ההשקעות פסגות סגר במפתיע את תיק הנוסטרו שלו. בבית ההשקעות הסבירו אז כי מדובר בהחלטה שהתקבלה על מנת למנוע ניגודי עניינים בין פעילות ההשקעות העצמית לבין ניהול כספם של העמיתים.

 

 

מקורבים לבית ההשקעות מכחישים הלילה קשר בין סגירת תיק הנוסטרו לבין החשדות שהועלו כעת על ידי רשות ני"ע ביחס לאפשרות להונאה על ידי מנהלים בתיק, אולם גורמים בשוק ההון מעלים תהיות באשר לצירוף המקרים המוזר.

 

תיק ההשקעות העצמיות, נוסטרו, הוא תיק שבתי ההשקעות מנהלים על מנת ליצור רווחים עבורם, ואינו קשור לפעילות ההשקעות שמבוצעת עבור הלקוחות. מאחר שתיק הנוסטרו מושקע במכשירים פיננסים שונים, שינויים בשוק ההון משפיעים באופן ישיר על תיק הנוסטרו. מבחינת פסגות, משמעות ההחלטה של סגירת פעילות הנוסטרו היתה ויתור על פעילות שהניבה רווחים משמעותיים ב-2009.

 

יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה שפסגות החליט לסגור פעילות רווחית במפתיע. ב-2008 קיבל פסגות החלטה לצאת מפעילות החיתום, וזאת לאחר שנה בלבד של פעילות בתחום. בספטמבר האחרון אמר רועי ורמוס, מנכ"ל בית ההשקעות, כי "למרות גודלו של פסגות הוא עוסק בפחות תחומי פעילות לעומת מתחריו. לדעת לוותר על דברים זה כוח גדול. אנחנו פועלים - וזה לא טריוויאלי בתחום שלנו - למנוע ניגוד עניינים עם הלקוחות, גם אם זה כרוך בוויתור על הכנסות גדולות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x