$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": כתב ההגנה של בנק הפועלים חושף: דברים שאינטרקולוני לא סיפרה בתשקיף

הבנק מציג מכתב מ־2006 שבו הודיע לחברה כי לא יממן פרויקט - אך אינטרקולוני לא תיקנה את תשקיף ההנפקה ולא מסרה דיווח מיידי

סיון איזסקו 09:3801.02.10

חברת אינטרקולוני ביקשה לאחרונה מבית המשפט לאשר את הסדר החוב שאליו הגיעה עם מחזיקי האג"ח, וכאילו שחסרות לה צרות, כעת תיאלץ החברה להתמודד גם עם תגובת בנק הפועליםעל תביעה שהגישה נגדו בגין אי־עמידה בהתחייבויותיו לכאורה בעסקת מימון. מתגובת הבנק עולה לכאורה כי החברה לא מסרה למשקיעים את המידע הנדרש בתשקיף ההנפקה.

 

בכתב ההגנה שהוגש כנגד תביעתה של אינטרקולוני (לשעבר אמריקן קולוני), נחשף מכתב ששלח הבנק לחברה בספטמבר 2006, כחודש ימים לאחר פרסום התשקיף להנפקתה. במכתבו ביקש הבנק להבהיר כי לאור ההתחייבות התשקיפית של החברה לשעבד את חשבון העודפים בפרויקט מתחם עדן בירושלים לטובת בעלי האג"ח, אין בכוונתו להעניק מימון לפרויקט - כל זמן שהתחייבות זו בעינה.

 

מה דעתך על מניית פנאקסיה ישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גילוי זה עשוי להיות מהותי, שכן בתביעה שהגישה אינטרקולוני, נטען כי החברה הסתמכה על כך שבנק הפועלים ישמש כבנק המלווה לפרויקט, ודברים ברוח זו אף נכתבו בתשקיף. לאור העובדה שבנק הפועלים הודיע על כוונותיו לחברה, לכאורה, כבר בספטמבר 2006, מפתיע לגלות כי אינטרקולוני לא תיקנה את התשקיף, ואף לא חשפה בדיווח מיידי כי אין בכוונת הבנק להעמיד מימון לפרויקט.

 

בנק הפועלים מיוצג על ידי עו"ד אהוד ארצי, שי אבניאלי ורן פלדמן ממשרד ש. הורוביץ. אינטרקולוני, המיוצגת על ידי עו"ד שאול קוטלר, תבעה פיצויים של 71.5 מיליון שקל מהבנק ומבעלי הקרקע בפרויקט (חברות בבעלות שמואל סגל, המיוצגות על ידי עו"ד אריה דנציגר).

 

 

עו"ד קוטלר מסר בשם אינטרקולוני בתגובה לטענות הבנק, כי לחברה היו הבנות בעל פה עם בנק הפועלים, לפיהן הוא יעמיד ליווי לפרויקט, והדבר עלה גם בעדות שמסרו נציגי הבנק בבית המשפט.

 

לפני כשבועיים ביקשה אינטרקולוני לאשר הסדר חוב שסיכמה עם מחזיקי שתי סדרות האג"ח שלה: סדרה א' שהונפקה באוגוסט 2006, והערך הנקוב בה הנותר לפירעון עומד על 84.4 מיליון שקל, וסדרה ב' שערכה הנקוב שבמחזור עומד על 75.6 מיליון שקל.

 

במרץ 2009 הודיעה החברה כי לא תוכל לעמוד בתשלומי הקרן למחזיקי אג"ח א', ובחודש אוגוסט לא פרעה תשלום בהיקף של 23 מיליון שקל. על פי ההסדר המוצע, יומרו 130.5 מיליון שקל ערך נקוב אג"ח, 65% מאג"ח סדרה א' וסדרה ב' כולה, ל־89.7 מיליון מניות, שיהוו כ־90% מהון החברה. סדרה א' שתיוותר במחזור, בהיקף כ־29.5 מיליון שקל, תיהפך לסדרת אג"ח להמרה. רועי לוסטרניק, מבעלי השליטה הקודמים, יוותר על חוב החברה אליו, בהיקף 1.2 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x