$
בורסת ת"א

שלמה אליהו רוצה למנות את דוד קליין ליו"ר בנק לאומי

אליהו: "בחירה זו נדרשת כבר כעת, על מנת להביא להפסקת חרושת השמועות וחוסר הוודאות בציבור ובמשק לגבי זהותו של היו"ר המיועד של הבנק, אשר לדעתי פוגעות בבנק"

רחלי בינדמן ותומר זלצר 09:5711.01.10

שלמה אליהו, המחזיק כ-9.6% ממניות בנק לאומי, מציע למנות את דוד קליין, לשעבר בנק ישראל, לתפקיד יו"ר הבנק במקומו של איתן רף. אליהו אמר הבוקר במסיבת עיתונאים שכינס כי "כפי שידוע לכם האחזקה בלאומי היא אחזקה אסטרטגית עבורי ועבור הקבוצה שאני עומד בראשה.

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"לאחרונה, ולקראת סיום כהונתו של יו"ר מועצת המנהלים של בנק לאומי איתן רף, מתרוצצות במשק ובתקשורת ידיעות ושמועות על כוונות לכאורה למנות לתפקיד אנשים בעלי קרבה פוליטית או אחרת. מיותר לומר שידיעות כאלה לא מועילות לבנק ואף עלולות לגרום נזק.

 

"קבוצת אליהו רואה לנגד עיניה את טובת הבנק ואת יציבותו, לא רק כאינטרס שלה ושל בעלי המניות האחרים, אלא גם כנכס לאומי למדינת ישראל ולכלכלת ישראל. לכן החלטתי הבוקר לבקש מדירקטוריון בנק לאומי לכנס אסיפה כללית מיוחדת באופן מיידי, כדי להציע למנות דירקטור אשר ייבחר כבר כעת וייכנס לתפקידו בחודש מאי – ביום פקיעת חברותו של רף. בכוונתי להציע לאסיפה הכללית של בעלי המניות את מועמדותו של נגיד בנק ישראל לשעבר דוד קליין, במטרה שמועצת המנהלים של הבנק תבחר בו ליו"ר הבא של הבנק.

 


"בחירה זו נדרשת כבר כעת, על מנת להביא להפסקת חרושת השמועות וחוסר הוודאות בציבור ובמשק לגבי זהותו של היו"ר המיועד של הבנק, אשר לדעתי פוגעות בבנק. אני מאמין שבכך גם תימנע האפשרות ששיקולים זרים ייכנסו למערכת ההחלטות של בחירת היו"ר.מועמדותו של קליין היא המשך ראוי ונכון למדיניות בנק לאומי, בנק שהקפיד עד היום על ניהול מקצועי ושאינו מנוהל על פי שיקולים פוליטים ואחרים. מועמדות זו גם משתלבת במדיניות הליבה של בנק ישראל והפיקוח על הבנקים, הדורשת בחירתו של יו"ר מתאים, בעל יכולת מקצועית גבוהה מעולם הבנקאות והפיננסים, ואין לי ספק שבנק ישראל יאשר את המינוי.

 

"קליין הוא דמות בעלת שיעור קומה, ישר ועם ידע וניסיון בעולם הפיננסים והבנקאות בישראל. ניסיונו הרב כנגיד בנק ישראל ותרומתו לעיצוב השינויים המבניים של מערכת הבנקאות והפיננסים בישראל, סייעו למשק הישראלי לעבור את המשבר הכלכלי האחרון כמעט ללא פגע. ההבנה והידע הכלכלי הרב בתחום המאקרו וכלכלת ישראל יהווה ללא ספק נכס לבנק המוביל כיום בכלכלה הישראלית.

  

"ניסיונו רב השנים הן בתחום המוניטרי בבנק ישראל והן בעיסוק בנושא המדיניות הפיסקלית בעבודתו בקרן המטבע הבינלאומית, נותנת בידי קליין את הכלים והיכולת לנווט את בנק לאומי "לחוף מבטחים" גם בעתיד הקרוב. כעובד בנק לאומי לשעבר, שימש בתפקידים בכירים שונים בבנק לאומי: משנה למנהל החטיבה העסקית,מנהל החטיבה לתכנון אסטרטגי וכלכלן ראשי , יוכל ד"ר קליין "לסגור מעגל" וליצור ערך רב לא רק לבנק ולבעלי המניות שלו אלא למערכת הפיננסית והבנקאית כולה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x