שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מיכאל שראל: "פישר יעלה את הריבית ב-0.25% בכל חודשיים"

הכלכלן הראשי של קבוצת הראל אומר מחירי הדירות ב-2010 לא יעלו בקצב העלייה בשנת 2009

שהם לוי 14:2529.12.09

"העלאת הריבית אתמול הייתה החלטה קשה" אמר היום (ג') מיכאל שראל, הכלכלן הראשי בקבוצת הראל. "בפעם הראשונה בנק ישראל מדבר על עלייה במחירי הנכסים ואני לא זוכר על כך שהוא דיבר על כך בתקופה האחרונה" הוא הוסיף.

 

מה דעתך על מניית הראל השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לדבריו בנק ישראל מוטרד מהעלייה במחירי הנכסים והוא יעלה את הריבית כדי למנוע בועה. "בהסתכלות קדימה לחודשים הבאים אחד הפרמטרים החשובים יהיה העלייה במחירי הנכסים. כשנראה עלייה משמעותית במחירים הללו", אמר שראל.

 

עוד הוסיף שראל כי "הריבית היום היא נמוכה גם ברמה הריאלית וגם ברמה הנומינלית. בעולם לא ממהרים להעלות ריבית וגם הצמיחה שצפויה בכלכלה העולמית היא לא מרשימה. קצב ההעלאה יהיה 0.25% כל חודשיים ובתום שנת 2010 נגיע לריבית של 2.25%".

 

תחזיות ל-2010

 

"לגבי 2010 הצמיחה תעמוד על בין 2% ל-3% וזה תחת הנחה של עלייה בריבית והתחזקות מתונה של השקל. ב-2009 רוב האינפלציה באה ממחירי השכירות והממשלה וב-2010 מחירי הדירות לא יעלה בקצב שבו עלו ב-2009. אנו צופים אינפלציה יחסית לא חריגה אבל מעל מרכז היעד של בנק ישראל", אומר שראל.

 

ברמה גלובלית אמר שראל כי "בשווקים מתעוררים אין בעיה של צמיחה הם נמצאים בתוואי צמיחה שבו היו לפני המשבר. הבעיה בשווקים המתעוררים היא בעיה של אינפלציה והיא תתגבר בשנה הבאה, נראה עוד הקשחה של המדיניות המוניטרית - הממשלות יאפשרו למטבעות של השווקים המתעוררים להתחזק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x