$
בועז אילון

המובילות בנדל"ן

מהן שתי מניות הנדל"ן הטובות להשקעה?

בועז אילון 08:5127.12.09

העליות בשערי המניות בבורסה גורמות לאנשים רבים לנסות ולאתר את המניות העדיפות בתקווה להשיג רווחים גבוהים ואם אפשר בזמן קצר ככל האפשר. בענף הנדל"ן קיימות שתי מציאות בשוק, אך חשוב לזכור כי השקעה במניות כאלו עשויה להיות בעלת סיכון רב שכן רוב חברות הנדל"ן עושות שימוש במנוף פיננסי שמשמעותו לקיחת הלוואות גדולות למימון רכישות של קרקע ובנייה.

 

זו גם הסיבה שענף זה רגיש מאוד לשיעור הריבית במשק, שעלתה לאחרונה והערכות בשוק כי תמשיך לעלות. ברמת ריבית נמוכה קטנות הוצאות המימון וגם תומכת בשוק הנדל"ן באופן שרוכשי הדירות ממהרים לקחת משכנתאות ולרכוש דירה. כתוצאה מכך מחירי הנדל"ן עולים ואיתם מחירי מניות הנדל"ן.

 

אלרוב - החזקה ביותר 

 

אלרוב היא מניית הנדל"ן החזקה ביותר מבין מניות ת"א 100. לאחר שהתרסקה בשנים 2007-2008 בשיעור של יותר מ-90% התאוששה המניה ועלתה בשיעור של כמעט 700% מתחילת 2009 ועד לשיא שלפני כחודש. לא קשה לחשב כי מניה שירדה ב90% ואחר כך עלתה ב-700% עדיין נמצאת כ-30% מהשיא אולם הקונים במניה נחושים מאוד וכך ניתן לצפות להמשך עליות מחיר, בשלב הראשון עד השיא של 15,700 נקודות בתוך חצי שנה ואחר כך לרמות של 25,000 נקודות בשנת 2013.

 

מאמצע נובמבר סבלה המניה ממכירות דבר שגרם לירידה במחיר. למרות שמחיר המניה ירד מתחת לרמת התמיכה של 10,000 נקודות לימים בודדים ניתן לאמר שהמניה נתמכה ברמה זו וחזרה למגמת העלייה.

 

אלרוב צפויה להגיע לשער של 25,000 נקודות עד שנת 2014. הערכה זו מתקבלת מההנחה שאנו נמצאים בעיצומו של שוק עולה ושער של 25,000 מהווה עליה של כ-59% מהשיא אליו הגיעה המניה בחודש מאי 2007 ובהתבסס על ניתוח קצב העליה של המניה בשוק עולה.

 

  

אלוני חץ

 

במניית אלוני חץ ניתן להבחין בנחישות הקונים על ידי בדיקת גודל התיקונים בזמני ירידות ובחינת מחזורי המסחר. במהלך העלייה, התיקונים במחיר המניה היו קטנים ומלבד מקרה אחד גרמו לירידה של עד 15% בשער וזאת למרות שאלוני חץ עלתה ב-325% מהשפל. כאשר בוחנים את מחזורי המסחר ניתן להבחין כי ברוב המקרים מחזורי המסחר היו גבוהים כאשר מחיר המניה עלה ונמוכים בזמני ירידות. עובדה זו תומכת אף היא באותה המסקנה.

 

מה דעתך על מניית אלוני חץ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

זהו אחד הכללים החשובים בניתוח טכני כדי לקבל אישור לחוזק המגמה וההסבר לכך הוא פשוט. אם בזמן שמחיר המניה עולה ישנה עלייה במחזור (נפח המסחר) זה אומר שלא רק שיש מספיק קונים שרוצים לקנות את המניה, הם גם מוכנים לשלם מחירים שהולכים ועולים מהחשש להיות בחוץ. לעומת זאת, בזמן הירידות המחזורים מתכווצים, כלומר אין הרבה מוכרים שמוכנים לוותר על הסחורה במחירים שהולכים ויורדים.

 

אלוני חץ צפויה להערכתי להגיע לשער 3,500 נקודות עד שנת 2014 זוהי עלייה של כ-58% מהשיא שאליו הגיעה המניה לפני המשבר בחודש יוני 2007 ומתבסס על ניתוח קצב העלייה במניה מאז השפל אליו הגיעה המניה בחודש דצמבר 2008.

 

 

ומה קרה לאופציות אותן בחרנו

 

בשבוע שעבר כתבתי על בניית אסטרטגיה לפקיעה ועכשיו אפשר לבחון את תוצאותיה. הרווח המרבי של 2,370 שקל היה מושג אם הפקיעה הייתה 1,140 נקודות. בפועל הפקיעה סגרה על שער 1,145.74 וכך הרווח היה קטן יותר מהמקסימום ב-1148 שקל כך שהרווח שהושג עמד על 1,122 שקל, רווח של כמעט 78%.

 

הכותב הנו מנכ"ל חברת תטא1 השקעות  

הכותב ו/או לקוחותיו מחזיקים בנכסים הנ"ל, יש להם בהם עניין אישי ועל כן קיים ניגוד עניינים במישרין. התחזית צופה פני עתיד ומבוצעת על פי ניתוח טכני ולא כלכלי. כל אירוע מדיני, כלכלי, פוליטי או אחר יכול לגרום לכך שהתחזית לא תתממש והיא עשויה להיות שגויה גם ללא אירוע כלשהו. התחזית אינה תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם וכל מי שפועל על סמך התחזית הנ"ל עושה זאת על אחריותו בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x