$
בורסת ת"א

נפט כחול לבן? אתמול בלילה גבעות גילתה נפט וגז בקידוח מגד 5 בראש העין

עם זאת, בחברה מדגישים כי עדיין לא ניתן לקבוע האם מדובר בממצאים בעלי ערך מסחרי - וכי לכך נדרשות בדיקות נוספות. מניית החברה מזנקת ב-92% עם פתיחת המסחר בה ובמחזור ענק

גיל קליאן 10:1724.12.09

"אתמול בין השעות 22.00 עד 23.00 בלילה במהלך הקדיחה בשכבת המוהילה נמדד בבוץ הקידוח מעל 60% גז ביחד עם כמויות משמעותיות של נפט". כך דיווחה היום (ה') גבעות לבורסה, בקשר לקידוח המתמשך שלה במגד 5 הנמצא בראש העין. בחברה שולטת חברת "גבעות עולם נפט" באמצעות אחזקה של כ-4.5% בלבד - ואילו מעל ל-95% ממניות החברה נמצאות בידי הציבור.

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עם זאת מסייגת החברה את הממצאים וכותבת: "השותף הכללי מבקש להדגיש כי בשלב זה של מהלך הקידוח לא ניתן לקבוע את משמעותם של ממצאים אלו וכי השותפות נמצאת בשלב זה במהלך הקדיחה ורק לאחר סיום הקדיחה וכל הפעולות הנחוצות כולל ביצוע לוגים חשמליים ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בבאר מסחרית".

 

הקידוח של החברה במקום סבל משלל תקלות טכניות ועיכובים. החברה דיווחה באמצע ספטמבר כי במהלך החלפת מקדח נתפס צינור הקידוח בעומק של 2 קילומטרים. מדובר בתופעה נדירה בקידוחים יבשתיים, השכיחה יותר בקידוחים ימיים. החברה העריכה את עלות התקלה לחברה במיליון דולר ואת העיכוב בלוחות הזמנים כתוצאה מהתקלה בשבועיים וחצי.

 

זו לא היתה התקלה הראשונה בקידוח - לאחר קשיים בהשגת האישורים לקידוח דיווחה החברה ביוני כי צינור הקידוח נתקע בבור הקידוח בעומק של 364 מטרים. בחברה ניסו להזיזו מספר פעמים עד שבאחת הפעמים נשבר הצינור וכל ניסיונות ההוצאה לא צלחו. את התקלה פתרו בחברה על ידי ביצוע של קידוח עוקף מעומק של 1,950 מטרים, שלאחריו המשיכה בנסיונות להגיע לשכבת המטרה בקידוח בעומק של 4,200 מטרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x