$
שוקי חו"ל

פורד צפויה למכור את וולבו תמורת 2 מיליארד דולר לגילי הסינית

זאת כחלק ממדיניותה של פורד להיפטר מרכבי היוקרה. לפני עשור שילמה פורד למעלה מ-6 מיליארד דולר עבור יצרנית הרכב השוודית

בלומברג 12:2923.12.09

פורד, המעוניינת למכור את וולוו שאינה רווחית, צפויה להודיע היום (ד') כי השיחות עם זג'יאנג גילי הולדינג גרופ התקדמו לנקודה שבה צפויה מכירה, אמר גורם הבקיא בנושא.

 

פורד, שציינה את גילי הסינית כמועמדת המועדפת לרכישת וולוו ב-28 באוקטובר, עשויה גם להציג הערכת לוח זמנים להשלמת המכירה בהודעה שתפורסם היום, אמר המקור, שביקש להישאר אנונימי כיוון שהפרטים עדיין חסויים.

 

פורד העמידה את וולוו למכירה לפני שנה כחלק ממהלך לסילוק מותגי היוקרה של החברה כדי להתמקד ביחידת פורד. גילי מציעה כ-2 מיליארד דולר, פחות משליש ממה שפורד שילמה תמורת היחידה השוודית לפני עשור, אמרו גורמים המקורבים לעסקה.

 

"פורד שילבה את וולוו בפלטפורמות שלה ובהרבה טכנולוגיות, כמו טכנולוגיית בטיחות", אמר ג'ון וולקונוויץ, אנליסט ב-HIS גלובל אינסייט. הוא תהה "מדוע לחזק את סין בטכנולוגיה שלך כשהיא הולכת להפוך למתחרה משמעותית ביום מן הימים?"

 

גילי היא עדיין "הרוכשת המועדפת" ויצרניות הרכב "עובדות כדי להבטיח הסכם שישרת את האינטרסים של כל הצדדים", אמר ג'ון גרדינר, דובר פורד אירופה.

 

גילי גם מתכננת להקים מפעל וולוו בסין לאחר השלמת הרכישה, אמרו שני גורמים הבקיאים בהצעה. יצרנית הרכב ככל הנראה תקים את המפעל בבייג'ינג, אמרו הגורמים, שסירבו להזדהות עקב חשאיות הדיונים. יצרנית הרכב בוחנת שתי ערים נוספות בסין להקמת המפעל, הם אמרו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x