$
בורסת ת"א

העסקה נחתמה: קרן יורק מכרה הלילה רשמית את פסגות לקרן אייפקס

העסקה תתבצע לפי שווי של כ-3.1 מיליארד שקל. אייפקס תממן כמחצית מרכישת פסגות בהון עצמי, ותקבל מימון של המחצית האחרת מקונסורציום בראשות בנק הפועלים ובנק לאומי

גולן חזני והדר רז 08:4311.12.09

עסקת מכירת בית ההשקעות פסגות נחתמה הלילה. קרן אייפקס וקרן יורק חתמו הלילה על הסכם לרכישת אחזקות יורק (56.5%) וקרן פליינפילד (16.5%) לפי שווי של יותר מ-3.1 מיליארד שקל.

 

אייפקס תממן כמחצית מרכישת פסגות בהון עצמי, ותקבל מימון של המחצית האחרת מקונסורציום בראשות בנק הפועלים ובנק לאומי. כך נודע ל"כלכליסט". הקרן סיכמה את המימון עם הבנקים עקרונית עוד לפני חתימת העיסקה עם יורק. העיסקה נסגרה בלחיצת יד אתמול (ה') לפנות בוקר במשרדו של עו"ד דוד חודק.

 

זהבית כהן, מנכ"ל אייפקס ישראל, אמרה למקורביה כי אין כוונה להחליף את מנכ"ל פסגות רועי ורמוס. ורמוס צפוי להמשיך בתפקידו, ובאייפקס מעריכים את פעילותו למען החברה עד כה.

 

קרן יורק הנה קרן השקעות פרטית ‭(Private Investment Fund)‬ מהגדולות בארצות הברית. הקרן נוסדה ב‭,1991-‬ ומנהלת כיום נכסי השקעות בהיקף של יותר מ‭16-‬ מיליארד דולר.

 

בספטמבר 2006 רכשה יורק את הבעלות המלאה על פסגות מבנק לאומי במחיר של ‭1.28‬ מיליארד שקל, ששיקף אז שיעור של ‭4.75%‬ מסך הנכסים המנוהלים של פסגות.

 

מדובר בשווי הגבוה ביותר שקיבל גוף בנקאי תמורת פעילות קרנות הנאמנות שלו, שנמכרו בעקבות המלצות ועדת בכר להפריד את פעילות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים.

 

מחצית מהעסקה מומנה אז על ידי בנקים מקומיים, כך שבפועל שילמה יורק מקופתה רק כ‭600-‬ מיליון שקל. בזמן חתימת העסקה ניהל בית ההשקעות פסגות-אופק 26 מיליארד שקל, מתוכם ‭18.5‬ מיליארד שקל בקרנות נאמנות.

 

פסגות הוא בית ההשקעות הגדול בישראל ומנהל נכסים בהיקף של יותר מ-120 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x