$
שווקי חו"ל

יו"ר מרקסטון הודה במתן שוחד למנהלי הפנסיה של ניו יורק וישלם קנס של 18 מיליון דולר; דני גילרמן מונה למחליפו

אליוט ברוידי, שניהל את מרקסטון עם רון לובש ואמיר קס, קיבל רבע מיליארד דולר ששימשו להשקעות הקרן ובהן סטימצקי, נטפים והמפורסמת שבהן - בית ההשקעות פריזמה. ייתכן שחברת הניהול של הקרן תתבקש להחזיר חלק מדמי הניהול שמשכה במשך השנים

גולן חזני וסוכנויות הידיעות 21:3403.12.09

אליוט ברוידי, מייסד קרן מרקסטון, הודה באשמה בבית משפט במנהטן, ויחזיר 18 מיליון דולר לקרן הפנסיה של ניו יורק. ברוידי היה יעד של חקירת התובע הכללי אנדרו קואומו בנוגע לשחיתות בקרן הפנסיה המדינתית.

 

"אני מודה באשמה אדוני", אמר היום ברוידי לשופט לואיס בארט סטון בניו יורק. "שילמתי כסף לבכירים בקרן הפנסיה של ניו יורק".

 

ברוידי צפוי להישלח לכלא ל-4 שנים וישתף פעולה עם חקירת קואומו. האחרון אמר כי ברוידי שיחד ארבעה בכירים בקרן הפנסיה של ניו יורק לרבות דייוויד לוגלישסי.

 

סטון יגזור את דינו של ברוידי ב-10 ביוני. לוגלישסי טען לחפותו. לדברי עורך דינו של ברוידי, כריסטופר קלארק, הוא התפטר ממרקסטון. מרקסטון הודיעה הערב שדני גילרמן, לשעבר שגריר ישראל באו"ם, יחליף אותו.

 

לדברי קואומו, ברוידי שילם קרוב למיליון דולר כדי לקבל השקעות של 250 מיליון דולר מקרן הפנסיה של ניו יורק. הוא הוסיף כי החקירה נמשכת, לא נקב בשמותיהם של הבכירים האחרים שקיבלו כספים. ייתכן שחברת הניהול של מרקסטון תתבקש להחזיר חלק מדמי הניהול שמשכה במשך השנים.

 

ברוידי שילם מעל 90 אלף דולר עבור הוצאות שכר דירה ומחיה לחברתו של בכיר בקרן הפנסיה לצד 44 אלף דולר לקרוב משפחה של אותה חברה. בנוסף, הוא שילם 75 אלף דולר להוצאות יוקרה לנסיעה לישראל ולאיטליה עבור אחד הבכירים וקרוביו.

 

ברוידי הודה בתשלום 130 אלף דולר בין 2003 ל-2005 לחברי בכירי קרן הפנסיה שהיו תחת פיקוח החשב הכללי של ניו יורק אלן הבסי. ברוידי מסר, כי הטיולים לישראל מומנו כביכול במסגרת תרומות לארגוני צדקה. עוד הוא תרם 300 אלף דולר למימון הסרט "Chooch שקשור למשפחת לוגלישסי.

 

דמי הניהול שמרקסטון קיבלה מקרן הפנסיה של ניו יורק עמדה על 18 מיליון דולר - בדיוק סכום הקנס שישולם בחזרה. הונאת הפנסיונרים של ניו יורק קשורה לישראל לא רק באמצעות מימון טיולים לבכירי קרן הפנסיה; שני שותפיו של ברוידי במרקסטון הם ישראלים - רון לובש ואמיר קס, וחלק נכבד מכספי הקרן, (מאות מיליוני דולרים), הושקע בחברות כמו דפי זהב, נטפים, סטימצקי והמפורסמת שבהן - בית ההשקעות פריזמה.

 

ברוידי נחשב כמי שסייע ללובש וקס לגייס כספים בארה"ב בזכות קשריו הענפים בעולם הפיננסי בארה"ב.

 

בקיץ האחרון עם תחילת התפתחות פרשת השוחד בכספים של קרנות פנסיה בארה"ב, נחקר גם ברוידי (ראו מסגרת) ואף נאלץ לפרוש מתפקידו כחבר דירקטוריון בקרן הפנסיה של שוטרים וכבאים של לוס אנג'לס.

 

בין התרומות של מרקסטון לאורך השנים, ניתן למנות את ידידי ישראל וצה"ל והמגבית היהודית המאוחדת. במקביל, מתנהלת חקירה גם באשר לקשרי מנהלי מרקסטון עם קרן הפנסיה של עובדי קליפורניה והמורים במדינה זו.

 

תגובת מרקסטון : "מרקסטן מצפה להעברת סמכויות חלקה ממר ברוידי למר גילרמן ללא הפרעה בשירות למשקיעים ובלא השפעה על ערך ההשקעות של הקרן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x