$
שווקי חו"ל

סמנכ"ל התפעול של מקדונלד'ס פורש מטעמים בריאותיים

ראלף אלבארז נחשב למועמד להחלפת מנכ"ל ענקית המזון המהיר - ונחשב למנהל שהצעיד את החברה להישגי שיא

בלומברג 11:5202.12.09

מקדונלד'ס, רשת המסעדות הגדולה בעולם, הודיעה כי ראלף אלבארז יפרוש מתפקידו כנשיא וכסמנכ"ל תפעול מטעמים בריאותיים.

מה דעתך על מניית MCDONALDS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אלבארז (55) יפרוש מתפקידיו כבכיר בחברה וכחבר דירקטוריון ב-31 בדצמבר, הודיעה אתמול החברה. "שבעה ניתוחים אורתופדיים ושנים של כאבים כרוניים שהגיעו לשתי החלפות ברכיים במחצית השנה האחרונה גרמו לי להבין שהגיע הזמן להמשיך האלה", אמר אלבארז בהודעה.

 

חלק מהאנליסטים ראו באלבארז את מי שיתפוס בסופו של דבר את מקום המנכ"ל ג'ים סקינר (65), אמרה ג'אנה סמפסון, סמנכ"לית השקעות מאוקברוק אינבסטמנט, שהחזיקה בכ-280 אלף מניות מקדונלד'ס ב-30 בספטמבר. סקינר עומד בראש החברה מאז 2004. הוא החליף מנכ"ל שפרש כדי להילחם במחלת הסרטן, אשר בתורו החליף מנכ"ל שנפטר מהתקף לב.

 

"ראינו בו את היורש של סקינר; הוא מילא תפקיד משמעותי בביצועי החברה", אמר טום פורטה, אנליסט מטלסי אדבייזורי גרופ בניו יורק. "ייתכן שכהונתו של סקינר תוארך בעקבות זאת".

 

לחברה אין כעת תוכניות למינוי סמנכ"ל תפעול חדש, אמר דובר מקדונלד'ס וולט ריקר. שלושת המנהלים האזוריים של החברה יהיו כפופים ישירות לסקינר, הוא אמר.

 

דון תומפסון, נשיא פעילות החברה בארה"ב; דניס הנקין, נשיא מקדונלד'ס אירופה; וטימותי פנטון, ראש אזור אסיה והפסיפיק, כולם מועמדים לתפוס את מקומו של אלבארז, אמר לארי מילר, אנליסט מ-RBC קפיטל מרקטס. החברה נוהגת לקדם אנשים מבפנים, הוא אמר.

 

אלבארז הצטרף למקדונלד'ס ב-1994 וכיהן כסמנכ"ל תפעול מאז אוגוסט 2006. הוא גם היה נשיא הפעילות של החברה בצפון אמריקה ובארה"ב, ובמסגרת תפקיד זה היה אחראי על 15 אלף מסעדות והיה בחוד החנית של הכנסת מוצרים, ביניהם ראפ עוף במחיר 1.29 דולר וסלט אסיאתי.

 

"הוא וג'ים סקינר ניווטו את החברה בתקופה משגשגת ומצליחה מאוד", אמרה סמפסון. "הוא הוביל את מקדולנד'ס ארה"ב בתקופה שהיא לא הצליחה במיוחד. ההתאוששות הייתה מדהימה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x