$
בורסת ת"א

זעזוע נוסף ביצרנית ההלבשה: בתוך שנה שני מנכ"לים מתפטרים מתפרון

עדי ליבנה, שהחליף בספטמבר 2008 את יוסי שירן שהתפטר, הודיע לאחרונה על עזיבתו

נעמה סיקולר 11:3217.11.09

עוד זעזוע בתפרון. קצת יותר משנה לאחר כניסתו לתפקיד הודיע אתמול עדי ליבנה, מנכ"ל תפרון, על התפטרותו. ליבנה נכנס לתפקיד בספטמבר 2008, לאחר שיוסי שירן, המנכ"ל בשבע השנים שקדמו, התפטר על רקע חילוקי דעות עם בעלי השליטה, מבטח שמיר ופימי. ליבנה, שהוביל בחודשים האחרונים הליכי התייעלות אגרסיביים ביצרנית ההלבשה התחתונה ובגדי הספורט, ובהם פיטורי יותר מ־300 עובדים, הודיע לאחרונה ליו"ר החברה יעקב גלברד כי הוא מבקש לעזוב את התפקיד.

 

ביוני האחרון התפטר מיכאל קורמן מתפקידו כדירקטור בתפרון, תוך שהוא מעלה טענות לליקויים בהערכות החברה לגבי תקציב 2009 ובאופן התנהלות נושאי משרה. רשות ני"ע ביקשה הסברים, ותפרון הקימה ועדת בדיקה.

 

מה דעתך על מניית תפרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דו"ח הבדיקה שפורסם בספטמבר האחרון לא הטיל כל דופי בליבנה, אולם הוא מצא פערים בין ההערכות והנתונים הכספיים שהוצגו לדירקטוריון על ידי ההנהלה לבין ההערכות והנתונים שהוכנו על ידי מנהל המחלקה הכלכלית והועברו למנכ"ל ולסמנכ"ל. עם זאת מצאה הוועדה כי הערכות ההנהלה בדבר התקציב היו סבירות במצב של אי־ודאות. ועדת הבדיקה גם מצאה כי ההנהלה לא עדכנה את הדירקטוריון בזמן אמת בדבר האפשרות שלא תעמוד בתקציב ההכנסות.

 

גורמים בשוק העריכו אתמול כי לא החברה היא שיזמה את הפרידה מליבנה, וכי בתפרון היו מעדיפים דווקא יציבות בהנהלה בעת הזו על רקע הזעזועים של השנה האחרונה ולקראת הנפקת זכויות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x