שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חשיפת "כלכליסט" - הושג הסדר באפריקה ישראל: לבייב יזרים לחברה 750 מיליון שקל ויחזיק ב-52.9% ממניותיה; אין "תספורת" לבעלי האג"ח: יקבלו 7.6 מיליארד שקל

לפנות בוקר חשף גולן חזני את ההסדר שהושג בתום ישיבה מרתונית עם נציגות בעלי האג"ח: החברה תצא בהנפקת זכויות בה תגייס 850 מיליון שקל, שמתוכם יבצע לבייב את ההזרמה לחברה; שוויה של אפריקה לצורך המתווה נקבע על 2 מיליארד שקל; המוסדיים ימירו 1.4 מיליארד שקל ל-32.9% מהמניות; הציבור יחזיק ב-14.2%; חלק מהחוב יומר למניות של חברות בנות. במקביל הגיעה אפריקה להסדר עם הבנקים לגבי מימון מחדש לרכישת בניין ניו יורק טיימס בניו יורק

גולן חזני 04:1830.10.09

בתום ישיבה מרתונית שנמשכה כעשר וחצי שעות במשרדו של עורך הדין ליפא מאיר הושג הלילה (ו') הסדר בין נציגות האג"ח לבין חברת אפריקה ישראל.

 

לפי ההסדר, תצא אפריקה בהנפקת זכויות בה תגייס 850 מיליון שקל, מתוכם יזרים הבעלים לב לבייב 750 מיליון שקל לחברה. שוויה של אפריקה לפי המתווה נקבע על שני מיליארד שקל – השווי בו הסכימו הגופים המוסדיים להעריך את החברה לצורך ההסדר.

 

בית ההשקעות פסגות, שסירב בתחילה להערכת שווי זו, הסכים לקבלה בסופו של דבר, לאחר שהובטח שמחזיקי האג"ח קיבלו בתמורה תוספת של 200 מיליון שקל, כלומר סכום כולל של 7.6 מיליארד שקל במקום 7.4 מיליארד שקל. המתווה התבסס על הצעת אפריקה שפורסמה אתמול ב"כלכליסט".

 

לפי ההסכם, 3.5 מיליארד שקל מהחוב יומרו לסדרת אג"ח חדשה וארוכה בריבית של 7.25%, ואילו מיליארד שקל יומרו לסדרה קצרה בריבית של 4.5%. המוסדיים ימירו 1.4 מיליארד שקל ל-32.9% ממניות החברה.

 

לבייב יחזיק ב-52.9% ממניות החברה בתום הזרמת הכסף ואילו הציבור - 14.2%. 1.2 מיליארד שקל מהחוב יומרו למניות של החברות הבנות, אפי פיתוח ואפריקה נכסים. בעלי האג"ח יקבלו במזומן מיד בתום ההסדר 550 מיליון שקל.

 

 

 

בניין הניו יורק טיימס. הסדר חדש עם הבנקים בניין הניו יורק טיימס. הסדר חדש עם הבנקים צילום: בלומברג

 

בנוסף נודע ל"כלכליסט" כי אפריקה ישראל הגיעה להסדר עם הבנקים לגבי מימון מחדש של ההלוואות עבור עסקת בניין הטיימס בניו יורק. ההלוואה המקורית עמדה על 711 מיליון דולר. בעקבות מהלך זה תרשום אפריקה רווח הון של 1.5 מיליארד שקל והדבר יביא להכפלת הונה העצמי כבר בימים הקרובים ל-2.7 מיליארד שקל.

 

הסדר האג"ח דורש את אישור הבנקים, בעיקר בנק הפועלים, שללבייב החוב הגדול ביותר אליו, וכן את אישור מחזיקי אג"ח ט', עימם צפויה פגישה במהלך היום.

רועי ורמוס רועי ורמוס צילום: בועז אופנהיים

"אין כאן ויתור על שקל ויש הזרמה משמעותית מצד בעלי המניות", אמר הלילה גורם בנציגות האג"ח.  

 

מנכ"ל אפריקה ישראל, איזי כהן, ניהל במשך כל הישיבה קשר ישיר עם לבייב, הנמצא עתה ברוסיה. הוא עשה זאת באמצעות טלפון מחדר צדדי. כהן מסר כי ההסדר הושג "לשביעות רצונם של שני הצדדים".

 

מנכ"ל פסגות, רועי ורמוס, אמר בתגובה להסכם: "כשיצאנו לדרך הצבנו לעצמנו שתי מטרות עיקריות: האחת - לקבל את הכסף עד השקל האחרון, והשניה - שלבייב יזרים כסף כדי להישאר בעל השליטה. השגנו את שתי המטרות וזה מה שחשוב".

מה דעתך על מניית אפריקה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

  

עו"ד ליפא מאיר, שייצג את בעלי האג"ח, אמר: "מדובר בהסדר שהוא בראש ובראשונה לטובת בעלי האג"ח שמקבלים החזר מלא של החוב, ובמקביל, החברה מקבלת מבנה של חוב שמאפשר לה לפעולת לפתח את הפרוייקטים בארץ ובחו"ל ולשגשג מחדש. בהתאם לכך וכפי שדרשנו מתחילת המו"מ, בעל המניות יזרים 750 מיליון שקל לחברה כצעד של הבעת אמון באפריקה ישראל ובעתידה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x