$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט: תוכנית הקיצוצים של כלל פיננסים נחשפת

ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות מתכוון לממש תוכנית התייעלות רחבה, הכוללת צמצום של כ־20% בעלויות השכר. המשמעות: פיטורי 30–20 עובדים וקיצוצי שכר

הדר רז 06:5627.10.09

כחודש לאחר שטל רז נכנס לתפקיד מנכ"ל כלל פיננסים, הוא מניף את חרב הקיצוצים: ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות מתכוון לממש בקרוב תוכנית התייעלות רחבה, הכוללת צמצום של כ־20% בעלויות השכר.

 

המהלך נבחן בימים אלו, אך לפי הערכות, הוא עשוי לכלול קיצוצי שכר ופיטורים של 30–20 עובדים מתוך כ־240 העובדים שעליהם חלה התוכנית (התוכנית אינה חלה על כ־120 עובדים המועסקים בחברות־הבנות, בעיקר חברות הנגזרים, הברוקראז' והחיתום). יש לציין כי בשנה החולפת, טרם כניסתו של רז לתפקיד, פוטרו כ־60 מעובדי כלל פיננסים בכמה סבבים.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי רז מחפש בימים אלו מועמדים לתפקיד סמנכ"ל כלכלה ומימון, וכי אחד המועמדים הוא עמית הררי, מנהל תחום המימון בסלקום, אשר הודיע באחרונה כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו. הררי ורז מכירים עוד מהתקופה שבה שימש רז מנהל כספים ראשי בסלקום - בטרם מונה למנכ"ל כלל פיננסים.

 

המינוי הראשון שביצע רז מאז נכנס לתפקידו הנוכחי היה של תמי רווה רגב - שגם אותה הכיר מעבודתם המשותפת בחברת הסלולר. כפי שנחשף ב"כלכליסט", שכרה החודשי של רגב, המשמשת סמנכ"לית משאבי אנוש בכלל פיננסים, עומד על כ־40 אלף שקל ברוטו.

 

ביום ראשון נודע כי גיא חכמי מסיים את תפקידו כמנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של כלל פיננסים. מי שייכנס לנעליו יהיה גיא שיקר, לשעבר מנהל מחלקת שיווק בנקים בכלל פיננסים. עדי גוברמן, המשמש משנה למנכ"ל כלל פיננסים קרנות נאמנות, ימונה ליו"ר הדירקטוריון של חברת קרנות נאמנות (במקומו של תמיר פורת שמנהל את חברת ניהול התיקים של כלל פיננסים) וליו"ר ועדת ההשקעות. לפי הערכות, חכמי אינו הבכיר האחרון שיעזוב בזמן הקרוב את כלל פיננסים.

 

בתקופה הקצרה שבה מכהן רז הוא ביצע מהלכים רבים. למשל, הוא הורה להציב שעונים בחדרי הישיבות ודרש מהעובדים להיות זמינים גם בחופשתם. מלבד זאת הוא נוהג לענוד על צווארו מעין דיסקית צבאית שחולקה לעובדים ושעליה נכתב "כלל פיננסים". לכך יש להוסיף את החלטתו העסקית הראשונה באשר למכירת מחצית מאחזקות כלל פיננסים בחברת המסחר במט"ח אווא.

 

כלל פיננסים בתגובה: "איננו נוהגים להתייחס לנושאי ההון האנושי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x