$
בורסת ת"א

עסקת בזק נחתמה: אלוביץ' ישלם 6.5 מיליארד שקל

העסקה תתבצע באמצעות 012 סמייל, בה מחזיק אלוביץ' באמצעות אינטרנט זהב. אלוביץ' יקבל 30.6% ממניות בזק, המוחזקות כיום על ידי קרן אייפקס, חיים סבן ומורי ארקין

גילעד נס 09:0225.10.09

בזקהודיעה הבוקר (א') על חתימת ההסכם למכירת גרעין השליטה בה לאיש העסקים שאול אלוביץ'.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המכירה תתבצע באמצעות 012 סמייל, בה שולט אלוביץ' באמצעות אחזקותיו באינטרנט זהב, ותמורת כ-30.6% ממניות בזק ישלם, כפי שפורסם ב"כלכליסט", כ-6.5 מיליארד שקל. המניות יירכשו מבעלי השליטה הקיימים של החברה, קרן אייפקס, חיים סבן ומורי ארקין.

 

012 סמייל הסכימה למכור את פעילות הטלקום הקיימת שלה, הכוללת אספקת חיבור לאינטרנט, שיחות בינלאומיות ופעילות שיחות פנים ארציות, על מנת לזכות באישור הממונה על ההגבלים העסקיים, כאשר ההכנסות ממכירה זו ישמשו אף הם למימון העסקה.

 

בנוסף, צפוי מימון העסקה לכלול אשראי ממספר בנקים באמצעות הלוואות בסכום כולל של כ-2 מיליארד דולר, וכן מימון נוסף בדרך של הזרמה מבעלי המניות או גורמי מימון חוץ בנקאיים. העסקה, אשר אושרה על ידי מועצת המנהלים של 012 סמייל, כפופה לקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים מהממונה על ההגבלים העסקיים, משרד התקשורת ומשרד ראש הממשלה. מימון העסקה צפוי להיעשות בצירוף של מזומנים, הלוואות ומניות. החברה מצפה כי העסקה תיסגר תוך שישה חודשים בכפוף לקבלת כל האישורים הרגולטוריים.

  

סטלה הנדלר, מנכ"ל 012 סמייל מסרה: "עסקה זו הינה המשך ישיר לאסטרטגיה שלנו להפוך, באמצעות בחירה מוקפדת של השקעות, לשחקן המוביל בשוק התקשורת הישראלי. לאור המעמד הייחודי והמוביל שלה בשוק ויכולת ייצור תזרים, בזק מייצגת השקעה אטרקטיבית עבור 012 סמייל ובעלי המניות שלה". בנק ההשקעות JP Morgan שימש כיועץ הפיננסי, ומשרד עו"ד בכר חן וול אוריון ושות' העניק יעוץ משפטי לעסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x