$
שוקי חו"ל

שטיינמץ מתכוון למחוק את בייטמן לייטווין תמורת פחות מעשירית משווי ההנפקה

בייטמן ליטווין הונפקה במאי 2006 בבורסת ה-AIM לפי שווי שוק של 173 מיליון ליש"ט, אולם כעת היא נסחרת לפי שווי שוק של כ-13.5 מיליון ליש"ט בלבד

ענת ציפקין 12:1205.10.09
פחות מחצי שנה לאחר שמחק מהמסחר בלונדון את בייטמן הנדסה, מבקש כעת שטיינמץ למחוק גם את החברה אחות שלה בייטמן ליטווין מהמסחר שם.

 

בהודעה שפורסמה היום בבורסת ה-AIM בלונדון בה נסחרת המניה, מבקשת בעלת השליטה בבייטמן ליטווין - (Bateman BV  58.7%) מקבוצת BSG של
שטיינמץ, לכנס בתאריך 23 לאוקטובר אסיפת בעלי מניות לשם אישור המחיקה. על מנת שהמהלך יאושר צריכים לפחות 75% מבעלי המניות הנוכחים באסיפה לאשר אותו, ובהנחה שכך יקרה, יום המסחר האחרון של המנייה בבורסת ה-AIM בלונדון יחול ב 2 בנובמבר.

 

"בשנה האחרונה חלה התדרדרות מהותית במצבה הפיננסי של הקבוצה, ונתוני הסחירות של המניה ושוויה של החברה מקשים עליה לגגייס קווי אשראי למימון פעילותה השוטפת"כובת בייטמן ליטווין היום בבוקר בדיווח לבורסה, ומוסיפה, ש"כחברה לא בורסאית, תוכל להנות מגמישות פיננסית שתאפשר לה לנהל טוב יותר את תזרים המזומנים שלה. זמנה של ההנהלה מבוזבז על עניינים משפטיים ורגולטוריים, וזאת במקום להתמקד בתוכניות הרה ארגון של החברה לטוח הארוך".

 

רק לפני פחות משבוע גייסה בייטמן ליטווין, המתמחה בתכנון, ניהול והקמה של פרויקטים בתחומי האנרגיה, הכימיה והמחצבים 1.5 מיליון דולר באמצעות הנפקת מניות חדשות (4.09%) לבעלת השליטה Bateman BV. לצד הזרמת 1.5 מיליון דולר אלה לבייטמן ליטווין בשבוע שעבר, הזרימה חברה האם לבייטמן ליטווין כ-17 מיליון דולר בשנתיים האחרונות לאור ההידרדרות במצבה הפיננסי .

 

בחודש שעבר דיווחה בייטמן ליטווין כי היא צפויה לסכם את שנת הכספים הפיסקלית עם הפסד תפעולי, זאת בנוסף לאזהרת רווח שהוציאה בשנה שעברה בה התריעה כי כתוצאה מהחרפת התנאים בשווקים העולמיים היא צופה כי רווחיה בשנה הפיסקאלית שתסתיים ביוני 2009 יהיו נמוכים משמעותית מתחזיות קודמות שסיפקה בעבר. בייטמן ליטווין הונפקה במאי 2006 בבורסת ה-AIM לפי שווי שוק של 173 מיליון ליש"ט, אולם כעת היא נסחרת לפי שווי שוק של כ-13.5 מיליון ליש"ט בלבד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x