$
בורסת ת"א

ירון פיטארו, לשעבר בכיר בפריזמה, מקים בית השקעות חדש

בית ההשקעות יעסוק בניהול קרנות גידור וקרנות נאמנות. פיטארו: "כדי להשיג את ניהול השקעות מיטבי עדיף לעשות זאת באופן עצמאי"

הדר רז 10:5905.10.09

ירון פיטארו, שכיהן בעבר כמנכ"ל פריזמה בינלאומי וכסמנכ"ל השקעות ראשי, מקים בית השקעות. בית ההשקעות יקרא קוונטקום ויעסוק בניהול של קרנות גידור וקרנות נאמנות. פעילות נוספת של קוונטקום תהיה ניהול השקעות במסגרת בית השקעות שיוקם בהמשך.

 

בקוונטקום מחזיקים פיטארו (47%), חברת הייעוץ הכלכלי הדיש בה שותפים שלמה בראון – לשעבר בכיר בבנק הפועלים, יצחק (איקי) צור – לשעבר תת ניצב במשטרה ובכיר בבנק הפועלים והקבלן דוד כפריס (20%), חברת פורום של עמי סגל (20%) ו-12% מוחזקים על ידי איש העסקים ניר בנגל.

 

"אנו עובדים על מודל שמתמחה במודלים כלכליים במקרו, במודלים כמותיים שבודקים קשרים בשוק ההון והכלכלה העולמית ובניתוח טכני", אמר פיטארו ל"כלכליסט", "ישבנו שנה שלמה ופיתחנו את כל המודלים על מנת לבנות אלוקציה מתקדמת. נעבוד דרך אינדקסים, ולא בהשקעה במניות או באיגרות חוב ספציפיות".

 

פיטארו הוסיף כי "הקבוצה תקים בית השקעות ואנחנו בוחנים מספר אפשרויות כאשר המטרה היא לנצל את ההתמחות של הקבוצה וגם בניהול ההשקעות הקונבנציונאלי נשתמש בעיקר באלוקציה. בבית ההשקעות יתכן שמבנה האחזקות יהיה שונה, וישנם גופים נוספים שרוצים להיות שותפים בו, בין אם מתוך הקבוצה או משקיעים אחרים. הכוונה היא להשיק בית השקעות בינוני".

 

בקוונטקום עובדים נכון להיום חמישה עובדים, בהם שני עובדים מפריזמה לשעבר, בית ההשקעות שפורק השנה, ומתכנת. "אנחנו בשלבי סיום של בדיקת המודלים ומתחילים להוציא את קרנות הגידור, כמו גם לשלב את הפיתוח של בית ההשקעות עצמו. הגעתי למסקנה שישנם הרבה מודלים שפיתחתי ושעבדתי איתם, וכדי להשיג את ניהול ההשקעות המיטבי עדיף שאעשה זאת באופן עצמאי ולא עם גופים גדולים שמטבע הדברים מתנהלים תחת אילוצים שונים".

 

עמי סגל, מנכ"ל חברת פורום הוסיף כי "אנו נשתמש במוצרים של גופי ההשקעה הגדולים והטובים בעולם, כמו פימקו ווולינגטון. אנחנו במגעים שטרם הבשילו לרכוש בתי השקעות. לבתי השקעות קטנים שמנהלים סכומים קטנים של 100 עד 200 מיליון שקל אין כמעט זכות קיום בגלל עלויות גבוהות. ננסה להגיע למסה קריטית של נכסים בהיקף של לפחות מיליארד שקל. קוונטיקום הקימה כבר קרן גידור ואנו מאוד מאמינים במודל של ירון. התוצאות של השנה האחרונה הרשימו את השותפים והחלטנו להשקיע בו".

  

"בקבוצת המשקיעים יש אנשים שמאוד מנוסים בשוק ההון", הוסיף סגל, "ירון הפגיש בין כל המשקיעים בשבועות האחרונים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x