$
בורסת ת"א

דנקנר קונה את בניין HSBC בניו יורק ב-330 מיליון דולר

אי.די.בי תבצע את עסקת הנדל"ן בחו"ל הראשונה בתולדותיה באמצעות החברות הבנות כור ונכסים ובניין. דנקנר גבר על זיל פלדמן שהגיש הצעה בסכום של 300 מיליון דולר

גולן חזני 13:5803.10.09

אי.די.בי של נוחי דנקנר קונה את בניין HSBC בניו יורק. כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר בעיסקה ראשונה של הקבוצה בארה"ב. הרכישה תתבצע תמורת 330 מיליון דולר, כאשר את הבניין, המושכר כיום ברובו ל-HSBC, ירכשו החברות הבנות כור ונכסים ובנייןבחלקים שווים. בכך גבר דנקנר על זיל פלדמן שהגיש הצעה לרכישת הבניין תמורת 300 מיליון דולר. פלדמן ניסה לרכוש את הבניין דרך חברת פולארהשקעות שבשליטתו.

מה דעתך על מניית נכסים ובנין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

זו העיסקה הגדולה הראשונה בתחום הנדל"ן בחו"ל לקבוצה. בעבר, כפי שנחשף ב"כלכליסט" בחנה הקבוצה את רכישת מתחם ברודגייט בלונדון, אולם עיסקה זו לא יצאה אל הפועל.

 

 

בניין המטה של בנק HSBC בניו יורק נמצא במנהטן בשדרה החמישית בין הרחובות 39 ו-40. הבניין כולל שני מבנים בני 12 ו-29 קומות בשטח בנוי כולל של כ-865 אלף רגל רבוע (כ-80 אלף מ"ר). בנק HSBC יישאר השוכר הראשי של מרבית שטחי הבניין למשך 10 שנים עם אופציה להארכת השכירות לתקופות נוספות. העסקה תמומן ממקורות עצמיים של החברות הרוכשות. "להערכתנו לנכס פוטנציאל השבחה אשר אף צפוי לגדול עם השיפור במצב הכלכלי בארה"ב", נמסר מהחברה. סך דמי השכירות אשר ישולמו בגין השכרת השטחים האמורים בשנה הראשונה יהיה כ-45 מיליון דולר. הוצאות ההפעלה הצפויות מוערכות בכ- 18.5 מיליון דולר בגין השנה הראשונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x