$
בורסת ת"א

תוצאות ביניים חיוביות עבור תרופת הדגל של ביוליין נגד סכיזופרניה

מדובר על תרופת BL-1020, תרופה כימית לסכיזופרניה. שוק הסכיזופרניה בארה"ב צפוי להסתכם ב-10 מיליארד דולר בשנת 2012

עומר ענבר 11:0214.09.09

ביוליין אקס.אר. הודיעה על תוצאות ביניים חיוביות עבור תרופת ה-BL-1020, תרופה כימית לסכיזופרניה, בניסוי שלב IIb קליני (בבני אדם) שעורכת החברה. התרופה הכימית של החברה כנגד סכיזופרניה היא המתקדמת ביותר בצבר המוצרים שבפיתוח. היתרון הגדול ביותר של המוצר, בהתבסס על הממצאים הראשוניים, הוא בכך שתגלה הפוטנציאל לשיפור קוגניטיבי (שכלי) אצל החולים.

מה דעתך על מניית ביוליין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

דיווח תוצאות אלו הן בהתאם ללוח הזמנים שפרסמה החברה, שבשליטת פאן אטלנטיק (12.3%), טבע (10.6%) וקרנות הון הסיכון גיזה (6.9%) ופיטנגו (6.2%). הניסוי נערך בקרב 363 חולים, והתבצע בשיטת הכפול סמיות (שהרופא והמטופל אינם יודעים מי מהחולים נטל איזה מינון ומי נטל פלסיבו) וכלל קבוצה של חולים אשר נטלו את רספירדון, תרופה מובילה בשוק לטיפול במחלה.

 

תרופת ה-BL-1020 הוכיחה, לטענת החברה, יעילות ללא תופעות לוואי מהותיות, באופן דומה לרספירדון, ואולם החברה ציינה כי ההשפעה החיובית על התפקוד הקוגניטיבי, שנבחן מול הרספירדון, העיד על יתרון המוצר של ביוליין. יו"ר החברה הוא אהרון שוורץ, סמנכ"ל בכיר בטבע, ומנכ"ל החברה הוא ד"ר מוריס לסטר.

 

סכיזופרניה היא מחלה הבאה לידי ביטוי בקושי בהבחנה בין מציאות לדמיון, במעקב אחר מחשבות ובתגובה למאורעות היום. המחלה היא שכיחה בקרב 1% מהאוכלוסייה, ללא הבחנה בין גברים לנשים, ומתגלה בעיקר בגיל ההתבגרות או הבגרות. עם מאפייני ההפרעה העיקריים נמנים התפרצויות בפתאומיות שמלוות בבלבול ובמהפכה רגשית. פרצים אלו בד"כ באים לאחר תקופה מתוחה של בידוד, חיפוש עצמי והרגשת חוסר ביטחון.

 

הזכויות עבור BL-1020 נרכשו מחברות מסחור הטכנולוגיה, חברת רמות של אוניברסיטת תל אביב וחברת המחקר והפיתוח של אוניברסיטת בר אילן. התרופה היא פרי המצאתם של פרופסור אברהם נודלמן מהמחלקה לביוכימיה באוניברסיטת בר אילן, ופרופסור אברהם ויצמן, ד"ר עדה רפאלי וד"ר עירית גיל-עד מהפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. שוק הסכיזופרניה בארה"ב צפוי לסתכם ב-10 מיליארד דולר בשנת 2012.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x