$
שווקי חו"ל

סינרון רוכשת את קנדלה האמריקאית לפי שווי של 65 מיליון דולר

הרכישה תתבצע בעסקת החלפת מניות בפרמיה של 50% מעל מחיר השוק של קנדלה בוול סטריט. קנדלה מסובכת בתביעה משפטית שיכולה לפגוע משמעותית במכירותיה

שי אספריל 13:4909.09.09

על הצד הלא אסתטי של המשבר, זה שפוגע ביתר שאת בתעשיית היופי, כבר נשפכו הררי מילים. אחת הדרכים להתמודד עם משבר היא לבצע קיצוץ הוצאות, ואחת השיטות לקצץ הוצאות היא פשוט להתמזג.

 

בדרך זו נקטה גם יצרנית המיכשור הרפואי לתעשיית הלייזר סינרון, אשר הודיעה היום (ד') כי תתמזג עם חברת קנדלה האמריקנית. במסגרת העסקה תנפיק סינרון 6.7 מיליון מניות חדשות, ותעניק אותן לבעלי המניות של קנדלה, כאשר עבור כל מניה העומדת כיום לרשותה, יקבלו 0.29 מניות של סינרון. יחס חליפין זה משקף לאחר העסקה יחזיקו בעלי המניות הנוכחיים של סינרון בכ-80.4% מהחברה המאוחדת.

 

בהתחשב בכך שלאחר הנפקת המניות יהיה שווי החברה המאוחדת 330 מיליון דולר, ובהתחשב בכך שחלקם של בעלי מניות קנדלה בחברה יהיה 19.6%, הרי שהעסקה משקפת שווי של 65 מיליון דולר – פרמיה של כ-50% מעל מחיר השוק של קנדלה.

  

"המצב בתעשיית האסתטיקה הרבה פחות טוב מבעבר, ובמצבים בהם השוק מתכווץ, יש מקום למיזוג חברות", אמר היום ל"כלכליסט" שמעון אקהויז, מייסד ויושב הראש של סינרון. אקהויז הסביר כי העסקה סינרגטית מבחינת סינרון, הן בשל ערוצי השיווק המפותחים של קנדלה שיוכלו לתרום לסינרון, והן בשל העובדה שהחברות מוכרות ללקוחות מסוג שונה.

 

בעוד קנדלה, הפועלת בתחום עשרות שנים, מוכרת בעיקר מוצרים למנתחים פלסטיים. סינרון מצידה רכבה על התפתחות תעשיית הלייזר בשנים 2004 - 2007 ומוכרת מכשור רפואי לרופאים שאינם פלסטיקאיים, לקוסמטיקאית ולבעלי מקצוע אחרים שנכנסו בשנים האלה לתעשיית היופי. כשנשאל ביחס לאינטגרציה הצפויה, הכוללת פיטורי עובדים, הרגיע אקהויז: "כיוון שאנו עוסקים בתחומים משלימים, ההשפעה ברמת כח האדם תהיה בשוליים, אם בכלל".

  

קנדלה, אשר נסחרת סביב ה-40 מיליון דולר, דיווחה לפני שבועיים על תוצאות הרבעון שהסתיים בסוף יוני, וממנו עולה כי החברה רשמה הכנסות בסך 31 מיליון דולר. למרות שהיא מכרה ברבעון יותר מסינרון (שמכירותיה ברבעון השני עמדו על 14 מיליון דולר בלבד), מרחפת מעל קנדלה עננה כבדה, המסבירה את שווי השוק הנמוך שלה. מדובר בתביעתה של חברת פאלומר (אשר מעורבת בתביעה אחרת מול סינרון), אשר טוענת כי פיתוח המוצר הרפואי של קנדלה להסרת שיער, מתבסס על פטנט שהיא עצמה פיתחה. כעת מתנהלת התביעה בבית משפט אמריקני, ואקהויז מודה כי אם תתקבל תביעת פלומר, תהיה לכך השפעה מהותית על עסקי החברה המאוחדת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x