$
שווקי חו"ל

וול סטריט עלתה יום רביעי ברציפות והדולר בשפל של שנה

דאו ג'ונס הוסיף 0.5% וג'נרל אלקטריק עלתה ב-2.5%. גולדמן זאקס ומייקל פרייס נתנו לשוק רוח גבית בהמלצות 'שוריות'

שהם לוי 23:1209.09.09

בעוד הדולר נחלש לשפל של שנה בצל ירידה בעלויות המימון, וול סטריט עלתה זה היום הרביעי ברציפות והאג"ח הממשלתיות ל-10 שנים העלו תשואה ב-0.01 נקודות בסיס לרמה של 3.479%. ספר הבז' של הפד הצביע על יציבות ואו שיפור ברוב מחוזות ארה"ב. 

 

בלטו לחיוב, ג'נרל אלקטריק, שהוסיפה 2.5%, בעקבות הערכות חיוביות למצב הכלכלי, eBay עלתה ב-3.9% בעקבות המלצה אוהדת מסנפורד ברנסטין, שהעריך כי עסקי הליבה של החברה מתאוששים ומאסטרקארד עלתה ב-1.37% בעקבות הערכה חיובית של סיטי לגידול בהיקף האשראי הצרכני.

 

מעבר לים, שווקי אירופה התחזקו יום חמישי ברציפות בהובלת ב.מ.וו ורנו, כאשר הפוטסי 100 הבריטי חצה את רף ה-5,000 נקודות - לראשונה מאז אוקטובר אשתקד, בעקבות שוק ה-M&A המבעבע. בשוק הסחורות הנפט עלה ב-0.3% ל-71.3 דולר לחבית והזהב נחלש מעט ל-997 דולר לאונקייה. 

 

הראלי האחרון בשוק המניות האמריקאי הביא את התמחורים למדדי ארה"ב לעמוד על פי 18.9 מהרווחים, קרוב מאוד לתמחורים ביוני 2004, כך על פי המידע שנאסף על ידי בלומברג. המשקיע מייקל פרייס העריך היום, כי שוק המניות נמצא במצב דומה ל-75-82, אז הוכפל שוויו של S&P. גם בגולדמן זאקס ממליצים לרכוש מניות תעשייה. 

 

הדירוג של ארה"ב ושל מדינות אחרות עם דירוג AAA אינן צפויות לעמוד בפני הורדת הדירוג בזמן הקרוב, נמסר היום משירות המשקיעים מודי'ס.

 

דירוג AAA מאפשר למדינות להנפיק חוב בעלות נמוכה יותר ולמשוך משקיעים שנמנעים מהשקעה באשראי עם דירוג פחות אטרקטיבי. סוכנות הדירוג, שלדבריה מנסה להגביר את בהירות דירוגי ה-AAA, מסרה שלאחר שעברה על שלושה תרחישים כלכליים אפשריים ברמות חומרה שונות, היא אינה צופה שינוי בדירוג.

 

מדדדים

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

מניות במרכז

 

בינתיים, ג'יי פי מורגן(סימול: JPM) אמר כי החוקים הרגולטורי החדשים משמעותם ירידה במשמעותית ברווחי הבנקאות להשקעות וקיצוצים משמעותיים, בעוד החברה חותרת לשינוי המודל העסקי ממוטה בנקאות להשקעות לבנק מלווה.

מה דעתך על מניית JP MORGAN:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברות הפועלות בתחום הבריאות יעמדו היום באור הזרקורים על רקע נאומו של אובמה בערב.

 

מניית גוגל (סימול: GOOG) תרכז עניין על רקע נכונות החברה להציג מצגת למשקיעים באשר למנוע החיפוש.

 

קראפט פודס, יצרנית המזון השנייה בגודלה בעולם נמצאת בשיחות למען גיוס מימון של 8 מיליארד דולר לממן את רכישת יצרנית הממתקים קאדבורי, כך טוענים שני אנשים המקורבים לעניין. מניות החברה מאבדות 1.2% במסחר בגרמניה.

 

ישראליות באור הזרקורים

 

סאפיינס הודיעה כי תשלם למדען הראשי במשרד התמ"ת 6 מיליון שקל (1.6 מיליון דולר) כחלק מהסכם פשרה. כמו כן, המדען הראשי יבצע בדיקה בחברה שאחריה יוחלט אם החברה תשלם למדען סכומים נוספים. כך עולה מדיווח החברה היום (ד').

מה דעתך על מניית סאפיינס (US):
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

סינרון הודיעה היום (ד') כי תתמזג עם חברת קנדלה האמריקנית. במסגרת העסקה תנפיק סינרון 6.7 מיליון מניות חדשות, ותעניק אותן לבעלי המניות של קנדלה, כאשר עבור כל מניה העומדת כיום לרשותה, יקבלו 0.29 מניות של סינרון. יחס חליפין זה משקף לאחר העסקה יחזיקו בעלי המניות הנוכחיים של סינרון בכ-80.4% מהחברה המאוחדת.

 

חברת גילת רשתות לוויין(סימול: GILT) הודיעה היום כי נבחרה על ידי חברת טלספאציו הברזילאית, שהינה אחת מספקי שירותי הלוויין הגדולים בברזיל, לספק רשת תקשורת לוויינית SkyEdge II לכ-1,200 אתרים ברחבי המדינה. הרשת תשמש את בנק Sicredi, שהינו אחד הבנקים הגדולים בברזיל, לצרכי תקשורת ארגונית ולגיבוי מערכות.

מה דעתך על מניית גילת (US):
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פיליפ פרוסט אינו לבד. מרתון השקעות, המחזיקה בכ-6.9% מההחזקה בחברת התרופות הביולוגית פרוטליקס, הודיעה כי תרשום רווח נקי  של 11.1 מיליון שקל כתוצאה ממימוש מהמניות בחברה, שבה היא משמשת בעלת עניין. המימוש הנוכחי מצטרף לרווח של כ-11 מיליון שקל ממימושים נוספים של חברת ההשקעות בחודשים האחרונים.

בטל שלח
  לכל התגובות
  x