$
שווקי חו"ל

וול סטריט עלתה בעקבות דו"ח התעסוקה

המדדים המובילים בוול סטריט התחזקו בכ-1%, אך קטעו רצף דו שבועי של עליות. דאו ג'ונס ו-S&P סיכמו את השבוע בירידה של יותר מ-1%. אלביט מערכות עלתה ב-1% וטאואר התחזקה בכ-3%

סוכנויות הידיעות 23:1504.09.09

שוק המניות בוול סטריט ננעל היום בעליות שערים יום שני ברציפות, על רקע תחזיות רווח משופרות לחברות הטכנולוגיה לצד דו"ח תעסוקה פחות חמור מהצפוי. מחזור המסחר היה נמוך היום - פחות מ-6 מיליארד מניות החליפו ידיים - ירידה של כ-25% לעומת שבוע שעבר.

 

בסיכום שבועי, נקטע רצף דו שבועי של עליות: ה-S&P, שנסחר במכפיל של כ-19, נחלש השבוע ב-1.2%, דאו ג'ונס איבד כאחוז ונאסד"ק ירד בכחצי אחוז בלבד.     

 

במקביל, מחירי האג"ח הממשלתיות ירדו, ותשואותיהן עולות: התשואה על האג"ח של ארה"ב ל-10 שנים עלתה ב-11 נקודות בסיס לשיעור של 3.44%. התאוששות בשוק התעסוקה מסיטה כספים מה"מקלט" של אג"ח ממשלתיות לעבר נכסים מסוכנים יותר, כמו מניות.   

 

בשוק הסחורות, הזהב נחלש ב-0.1% ל-997 דולר לאונקייה לאחר שאתמול התקרב מאוד ל-1,000 דולר והנפט עלה ב-0.1% לרמה של 68.02 דולר.

 

בשוק המט"ח, הין נחלש מול היורו, הדולר הניו זילנדי והפזו המקסיקני, על רקע הערכות אופטימיות לכלכלה הגלובלית, ששולחות משקיעים לחפש תשואות גבוהות במטבעות מסוכנים יחסית. הדולר הקנדי מתחזק מול 16 מטבעות מובילים, לאחר הדיווח על ירידה באבטלה לראשונה מאז אפריל. הין נחלש ב-0.2% ל-132.22 ין ליורו והדולר מוסיף 0.2% מול היורו ל-1.4231 דולר ליורו.  

 

האבטלה בשיא של 26 שנה, לאחר התכווצות של 216 אלף משרות באוגוסט - קצת פחות מהציפיות המוקדמות. האבטלה עומדת על 9.7%, לאחר 20 חודשים רצופים של גידול באובדן המשרות. 

 

המסחר בבורסות המזרח הרחוק ננעל היום במגמה מעורבת, בהובלת עליות במגזר הסחורות והפיננסים, אך ירידות שערים בקרב מניות חברות הקמעונאות והפארמה. ניקיי היפני ננעל בירידה של 0.3%. בבורסת קוריאה ירד מדד קוספי ב-0.3%. בורסת סין עלתה ב-0.6% ובטייוואן עלה המדד המרכזי ב-0.7%. בהונג קונג עלה מדד ההאנג סאנג ב-2.82%.

 

מה דעתך על מניית אלביט מערכות (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות במרכז

 

טאואר דיווחה השבוע כי גייסה 15.8 מיליון דולר ממשקיעים. כמו כן הודיעה החברה על גידול בתחזית ההכנסות לרבעון השלישי ל-77-80 מיליון דולר – מה שלא עזר למניה להתרומם.

 

אלביט מערכות תיסחר על רקע חיסול האחזקה של קרן ממשלתית נורבגית בחברה, עקב מעורבותה של אלביט בפרוייקט גדר ההפרדה.

 

ריטליקס נסחרת לאור כניסתם של משקיעים חדשים לחברה, ופרישתו של מנכ"ל החברה ומייסדה, בארי שקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x