בורסת ת"א

ת"א סגרה בירידות - אפריקה קרסה ב-13.6% במחזור גבוה פי 3 מהממוצע

זאת, לאחר קריסה של 25% במניה אתמול. ת"א 25 ות"א 100 ירדו בכ-0.5%. מדד הנדל"ן ירד בהובלת מניית אפריקה ב-3.2%

שי אספריל 16:3231.08.09

אחרי פתיחה שלילית והקריסה במדדי המניות אתמול, מתנהל כעת יום המסחר בתל אביב בירידות. מדד הנדל"ן סובל מהמשך הקריסה במניית אפריקה ישראל. הירידות מתעצמות גם בגלל החוזים העתידיים בוול סטריט המצביעים על ירידות עם פתיחת המסחר בבורסות ארה"ב.

 

מדדי תל אביב

ת"א 25 ת"א 100 תל טק מדד הנדל"ן מדד הבנקים

 

מדדי האג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 אג"ח כללי

 

ירידות השערים של אתמול הגיעו על רקע הבשורות העצובות מחברת אפריקה ישראל, שנחשפו לראשונה באתר "כלכליסט". בזירה הגלובלית לא נרשמות חדשות טובות, והבורסות באסיה סבלו ממגמה שלילית בהובלת בורסות סין.

 

אתמול, ת"א 25 ות"א 100 ירדו בכ-2.3%. מדד הנדל"ן נפל 5.5%. מדד הבנקים צנח 3.3%.

 

מניות במרכז

 

הדו"חות הכספיים לרבעון השני ממשיכים לטפטף בכל שעות היממה. היום, עד חצות, אמורות החברות שלא פרסמו בחודש האחרון את תוצאותיהן לעשות כן. 

 

בנק לאומי הציג הבוקר רווח נקי של 507 מיליון שקל – ירידה של 43% לעומת התקופה המקבילה, אך שיפור לעומת הרבעון הראשון של השנה.

  

אפריקה ישראל ממשיכה להיסחר על רקע ספקות משמעותיים בדבר יכולתה לשלם את חובותיה. בעל השליטה בחברה, לב לבייב, התנצל אתמול בפני המשקיעים, ואמר כי הוא עושה כמיטב יכולתו על מנת שהחברה תעמוד בכל התחייבויותיה לבעלי החוב השונים.

 

אלביט הדמיה מסכמת את הרבעון השני בהפסד נקי של 207 מיליון שקל, המיוחס לבעלי המניות של החברה, זאת בהשוואה לרווח נקי של 15.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

 

בנק דיסקונט דיווח על תוצאותיו והציג בשורה התחתונה גידול של 52% ברווח הנקי ל-337 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 221 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

אי.די.בי אחזקות של נוחי דנקנר הציגה רווחי שיא במחצית והודיעה על מינויו של חיים גבריאלי למנכ"ל החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x