• תפריט
שוקי חו"ל

אמבלייז: ייצור המכשיר הסלולרי מונולית יתחיל עוד השנה

החברה, הנסחרת בלונדון, הפסידה 4.4 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2009 - עקב פעילות הסלולר

ענת ציפקין 20:0129.08.09
"קצב ההתקדמות של פיתוח המכשיר הסלולרי 'מונולית' משביע רצון ותואם את הציפיות, אבל הפרויקט ימשיך להישאר חשאי עד להשקתו המסחרית", כך כתבה קבוצת אמבלייז בסוף השבוע בדו"חותיה למחצית הראשונה של 2009. אמבלייז הוסיפה שהייצור המסחרי של המונולית עתיד להתחיל עד סוף השנה.

 

בינתיים
ממשיכה החברה להפסיד, ואת המחצית הראשונה של השנה היא מסכמת בהפסד (המיוחס לבעלי המניות) של 4.4 מיליון דולר. לשם השוואה, במחצית המקבילה אשתקד עמד ההפסד על 10.8 מיליון דולר.

 

קבוצת אמבלייז מחולקת לשתי חטיבות: זרוע הצמיחה הכוללת את קבוצת התוכנה פורמולה, וזרוע פיתוח המוצרים הפועלת בתחום התקשורת הסלולרית - ובמרכזה המונולית. הזרוע הראשונה סיימה את המחצית הראשונה ברווח נקי של 2.9 מיליון דולר - אך הזרוע השנייה הפסידה 7.3 מיליון דולר, כפועל יוצא של השקעותיה הניכרות. לפי הערכות שונות, אמבלייז השקיעה במונולית כ־150 מיליון דולר עד כה.

 

הכנסות הקבוצה הסתכמו ב־270.8 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2009, ירידה של 8% לעומת המחצית המקבילה. מסכום זה תרמה זרוע פיתוח המוצרים רק כ-2.2 מיליון דולר. הירידה בהכנסות נזקפת ברובה לשינוי בשער החליפין של הדולר לעומת השקל. לאמבלייז תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת בגובה של 13 מיליון דולר, ובקופתה מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 95 מיליון דולר. החברה נסחרת בלונדון לפי שווי שוק של 45 מיליון ליש"ט בלבד. 

 

בשנה שחלפה ידעה אמבלייז מאבקים קשים סביב השליטה בה. יצוין כי לפני כשבוע קבע בית המשפט העליון כי אלי רייפמן, המשמש סגן יו"ר אמבלייז, יעביר את מניותיו בחברה לידי המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x