$
בורסת ת"א

ויסוניק לא צופה שיפור במכירות - המניה עולה ב-9.8%

החברה רשמה ירידה קלה במכירות במחצית הראשונה, אך התייעלות בחברה הביאה לעלייה של 26% ברווח הנקי ל-5.2 מיליון דולר

ענת ציפקין 12:0925.08.09

ויסוניק, הנסחרת בבורסת לונדון ומפתחת מערכות אבטחה אלקטרונית לבתים פרטיים, דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות למחצית הראשונה של 2009. מהנתונים עולה כי הכנסותיה של ויסוניק רשמו ירידה קלה, והסתכמו ב-42.7 מיליון דולר , זאת בהשוואה להכנסות בגובה של 44.6 מיליון דולר במחצית מקביל

אשתקד. בתגובה לדוחות עולה כעת מניית החברה בבורסה של תל אביב ב-9.8%.

 

הסיבה לירידה הקלה במכירות נובעת בעיקר מירידת מכירותיה של ויסוניק בארצות הברית (16%), ישראל (9%) ואירופה (4%). ירידה זו אוזנה עם עליה קלה במכירותיה של ויסוניק בבריטניה, סקנדינביה, וצרפת. גם היחלשות היורו והליש"ט הבריטי אל מול הדולר גרמו לירידה בהיקף ההכנסות המדווחות.

 

למרות הירידה הקלה במכירות, בשורה התחתונה רושמת ויסוניק עליה של 26% ברווח הנקי ל-5.2 מיליון דולר לעומת המחצית המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של החברה זינק ב-44% במחצית ל-4.7 מיליון דולר. השיפור ברווח התפעולי נבע מפעולות התייעלות בהן נקטה הנהלת החברה להורדת היקף הוצאותיה. ויסוניק מסכמת את ינואר-יוני עם תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת בהיקף של 7.5 מיליון דולר

 

עוד כותבת ויסוניק בדוחותיה כי היא צופה שרמת המכירות שתציג בחצי השני של 2009 תהיה זהה לזו שבמחצית הראשונה. ויסוניק מציינת שצפויה חולשה מסוימת בהיקף הכנסותיה ברבעון השלישי, חולשה שתתאזן בעקבות עליה צפויה במכירות ברבעון הרביעי של השנה. 

 

ויסוניק נוסדה בשנת 1973 על ידי משה ויעקב קוטליצקי, ופועלת בצפון אמריקה, אירופה ואסיה פאסיפיק. מוצרי החברה נמכרים גם למגזר המוסדי (בתי חולים, בתי סוהר ומוזיאונים) באמצעות רשת מפיצים. החברה נסחרת בלונדון ובתל אביב, לפי שווי שוק של כ-160 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x