שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הראל פיא משיקה שלוש קרנות מנייתיות חדשות שיעקבו אחרי מדדים של AlphaBeta

AlphaBeta שייסד קובי שמר עוסקת בפיתוח מדדים המייצגים אסטרטגיות השקעה שונות. דמי הניהול בקרנות: 1.6%

הדר רז 17:2211.08.09

הראל פיא, חברת קרנות הנאמנות של הראל פיננסים, חוברת לחברת אלפא־ביתא (AlphaBeta) העוסקת בבניית אינדקסים בשוק ההון הישראלי, ומשיקה שלוש קרנות נאמנות מנייתיות שמטרתן להיצמד לאינדקסים בישראל. שלוש קרנות הנאמנות החדשות שיושקו הן הראל AlphaBeta ת"א־100 VALUE, הראל AlphaBeta

מניות VALUE והראל AlphaBeta מניות פונדמנטלי. דמי הניהול בקרנות יהיו 1.6%.

 

אלפא־ביתא שייסד קובי שמר, שהיה בעבר ממנהלי בית ההשקעות אנליסט, עוסקת בפיתוח מדדים המייצגים אסטרטגיות השקעה שהתגלו במחקרים אקדמיים פיננסיים. המדדים של חברת אלפא־ביתא מסווגים את המניות בתל אביב לא רק על פי גודל, כפי שנעשה במדדים המסורתיים, אלא גם על פי סגנון ההשקעה. כל מניה בת"א משויכת לאחד המדדים על פי גודלה (מניות גדולות, בינוניות וקטנות) וסגנון ההשקעה, כלומר מניות ערך (Value) או מניות צמיחה (Growth).

 

מניות ערך (Value) הן מניות הנסחרות במחירים נמוכים יחסית לנתוניהן הפיננסיים. מחירים נמוכים אלו מתבטאים במכפילי רווח, תזרים מזומנים והון עצמי נמוכים. לעומתן, מניות צמיחה (Growth) נסחרות במחירים גבוהים יחסית לנתוניהן הפיננסיים, כלומר במכפילים גבוהים. אשר לאינדקסים פונדמנטליים, אלו משוקללים על פי נתונים כגון תזרים מזומנים, רווח, מכירות וערך עצמי - ערכים הלקוחים מהדו"חות הכספיים של החברות - המנתקים את משקל המניה ממחירה.

 

הקרנות החדשות של הראל דומות במהותן לקרנות נאמנות מחקות שעוקבות אחרי מדדים. עם זאת רשות ניירות ערך לא אפשרה לחברה לסווג אותן כקרנות מחקות מאחר שהן אינן עוקבות אחרי מדדי הבורסה המסורתיים, אלא אחרי מדד של גוף חיצוני.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x