• תפריט
שוקי חו"ל

אחרי 10 שנים בחברה: מנכ"ל אלווריון צביקה פרידמן פורש מתפקידו

החברה סיימה את הרבעון עם הפסד בשורה התחתונה של 4 מיליון דולר, וירידה של 16% בהכנסות ל-58.7 מיליון דולר

ענת ציפקין 09:0829.07.09

מנכ"ל אלווריון, צביקה פרידמן, הודיע על פרישתו מהחברה - זאת, אחרי 10 שנים בחברה, מתוכן 4 שנים כמנכ"ל. החברה הודיעה כי היא החלה לחפש אחרי מחליפים לפרידמן. 

 

פרידמן מסר בהודעתו לדירקטוריון כי החליט לפרוש על מנת להקדיש יותר זמן למשפחתו, ולחפש כיוונים עסקיים

ואישיים אחרים. יו"ר דירקטוריון החברה אנטוני מאהר הודיע כי חברי הדירקטוריון מקבלים בצער את הודעתו של פרידמן ומודים לו על תרומתו הגדולה לחברה.

 

בינתיים, מדווחת החברה על תוצאותיה לרבעון השני. עיסקת הענק בארה"ב, שנחשפה ב"כלכליסט", עדיין לא משפיעה על תוצאות הרבעון השני של אלווריון. אלווריון מסכמת את הרבעון עם הפסד בשורה התחתונה של 4 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-800 אלף דולר ברבעון המקביל. הכנסות החברה עמדו על 58.7 מיליון דולר, ירידה של 16% לעומת הרבעון המקביל.

 

לפני כחודש וחצי אישרה אלווריון את חשיפת "כלכליסט" על החוזה הגדול בתולדות החברה - עיסקה בהיקף 150-100 מיליון דולר בארה"ב. אלווריון תספק ציוד לתקשורת אלחוטית בטכנולוגיית WiMAX עבור פרויקט של ממשלת ארה"ב לפריסה של רשת אלחוטית באיזורים כפריים, כחלק מבניית תשתית תקשורת חדשה באיזורים הכפריים בארה"ב. הפריסה של אלווריון תהיה ב-17 מדינות בארה"ב. מימון הפרוייקט נעשה בידי ממשלת ארה"ב. 

 

כעת הפרוייקט אינו משתקף בתוצאות החברה, שמציגות נכון לרבעון השני תמונה ורודה הרבה פחות.

 

לדברי צביקה פרידמן, נשיא ומנכ"ל אלווריון: "אנו מעודדים מהשיפור בהזמנות במהלך הרבעון השני, כמו גם מזכיות במספר בפרויקטים אסטרטגים שאנו מצפים לתרגם להכנסות עתידיות של מאות מיליוני דולרים. ברבעון השני המשכנו לצמצם בהוצאות התפעוליות ולנהל בזהירות את ההון החוזר שלנו, תוך הצבת החברה בעמדה שתאפשר הגדלת שולי הרווח כאשר הגידול בהכנסות יתחדש. אנו מצפים שיפור הדרגתי ברווחיות במהלך המחצית השניה של 2009, והאצה בשנה הבאה.

 

"גורמי צמיחה לטווח ארוך ממשיכים לתמוך בביקוש ל-WiMAX. גורמים אלו כוללים: אחוז חדירה נמוך של פס רחב בארצות רבות, המשך הגידול בביקוש לציוד נייד בשווקים מתפתחים, ומכרזי תדרים הצפויים במספר ארצות מפתח. אנו מרוצים מהרמה של פעילות המכירות, ובקשות למתן הצעה והזדמנויות לפרויקטים חדשים מתרבות כתוצאה מכך שממשלות בכל העולם משקיעות לצד התעשיה הפרטית, כדי לעודד זמינות של פס רחב ולהמריץ את הכלכלה. אולם, מחזורי המכירות עדיין די ארוכים, וקשה לצפות באיזו מהירות פרויקטים אלה יתקדמו. אחרי שאנו זוכים בעסקה, נדרש זמן עד שאנו מקבלים הזמנות המיתרגמות למשלוחים, ולהכנסות. בינתיים, אנו מאמינים שמעמדנו בתעשיה חזק מאוד, ונחישותנו לשלוט בהוצאות ולהמשיך לזכות בעסקאות מעולם לא הייתה גדולה יותר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x